W tym roku odeszło wielu zdolnych i kochanych przez widzów aktorów i twórców seriali. Będziemy za nimi tęsknić

Kolejny rok przyniósł śmiertelne żniwo wśród aktorów i serialowych twórców. Kto umarł w 2019 roku? 
W tym roku odeszło wielu zdanych i kochanych przez widzów aktorów i twórców seriali. Będziemy za nimi tęsknić

Jan Kobuszewski zmarł pod koniec września 2019 w wieku 85 lat. Choć nigdy nie doczekał się roli filmowej ani serialowej na miarę swego talentu, to jednak wielu wielbicieli zapamiętają jego telewizyjne występy. Kobuszewski grał przecież rolę tytułową m in w pierwszym serialu polskim Barbara i Jan, a świetne epizody stworzył w serialach Stanisława Barei w – Alternatywy 4 oraz Zmiennikach. Pojawił się w roli złodzieja w 40-latku 20 lat później.

Jan Kobuszewski

Jan Kobuszewski

Zobacz: Najbardziej makabryczne sceny śmierci w polskich serialach. Pamiętacie?

Magdalena Scholl była aktorką dziecięcą, którą pamiętamy świetnie z familijnego serialu Rodzina Leśniewskich, gdzie wcielała się w jednego z „Bąblów”. Warto tez przypomnieć jej inne serialowe role – młodej Barbara Radziwiłłówny w Królowej Bonie czy w serialach młodzieżowych Kłusownik oraz Przygrywka. Jednym z ostatnich jej serialowych występów była rola Antolki w ekranizacji Nad Niemnem. Z przygody z aktorstwem zrezygnowała niedługo po maturze. Skończyła Socjologię i została urzędniczką. Odeszła w wieku 49 lat.

Magdalena Scholl nie żyje

Magdalena Scholl nie żyje

Hanna Dunowska, która zmarła w wieku 60 lat w sierpniu 2-19 widzowie kojarzą przede wszystkim z programu Czar par, który współprowadziła z Krzysztofem Ibiszem. Ale nie tylko. Jako młoda aktorka zabłysła również w klasyku polskiego serialu – 07 zgłoś się oraz niedawno w popularnych Barwach szczęścia czy Przyjaciółkach. Kilka lat wcześniej zmagała si z rakiem piersi. Wtedy zdecydowała się na studia psychologiczne i dzięki temu mogła pomagać ofiarom przemocy w Centrum Praw Kobiet.

Hanna Dunowska

Hanna Dunowska

Ksiądz Kazimierz Orzechowski który zmarł w sierpniu 2019 w wieku 90 lat, był z wykształcenia aktorem. Najlepiej pamiętają go wielbiciele takich seriali jak Dom, W labiryncie oraz kultowych Złotopolskich, gdzie również wcielał się w rolę duchownego, księdza Leskiego, przyjaciela Dionizego Złotopolskiego.

Ksiądz Kazimierz Orzechowski

Ksiądz Kazimierz Orzechowski

39-letni Piotr Woźniak-Starak, choć nie był aktorem, to dla filmowo-serialowego światka był postacią kluczowa. Ten producent filmowy i telewizyjny – pracował na planie Oficerów, a jego firma Watchout Studio wyprodukowała emitowany właśnie przez TVN serial 39 i pół tygodnia. Piotr zginał na Mazurach latem 2019 roku. Płynął nocą motorówką i podczas nagłego manewru pojazdem wypadł za burtę uderzył głową w śrubę maszyny i utonął.

Piotr Woźniak-Starak nie żyje

Piotr Woźniak-Starak nie żyje

75-letniego Maxa Wrighta pamiętamy przede wszystkim z roli ojca rodziny w kultowym amerykańskim serialu Alf. Aktor pojawił się też w tak kultowych produkcjach jak Przyjaciele oraz Zdrówko. Przez ostatnie lata nie pojawiał się na ekranie. Popadł w depresję po śmierci żony, zaczął brać narkotyki i mówiono nawet że zachorował na AIDS przez przypadkowe kontakty seksualne z licznymi męskimi prostytutkami. Tabloidy wiele razy pokazywały jego zdjęcia dowodzące, że jest uzależniony od narkotyków. Wiadomo też, że aktor walczył z rakiem i to chłoniak był przyczyną jego śmierci.

Max Wright

Max Wright

Sprawdź: Na Wspólnej (odc. 2978) Michał będzie żyć dla Igi. Po operacji będzie myślał tyko o seksie!

Zofia Czerwińska spodziewała się, że umrze idąc do szpitala na planową operację – cierpiała na bóle zwyrodnieniowe kręgosłupa. 85-letnią gwiazdę zapamiętamy dzięki rolom w serialach komediowych takich jak słynne Alternatywy 4, gdzie grała wspaniale autochtonkę z warszawskiej Pragi – Balcerkową czy Czterdziestolatka, gdzie równie brawurowo wcieliła się w sekretarkę Stefana Karwowskiego (Andrzej Kopiczyński).

Zofia Czerwińska

Zofia Czerwińska

Był pamiętnym Dylanem z Bevely Hills 90210. Nikt nie spodziewał się, że 52-letni Luke Perry odejdzie tak szybko. W lutym 2019 aktor doznał nagłego, rozległego udaru i nie udało się go uratować. W ostatnich latach występował w popularnym show telewizyjnym Riverdale, w serialach Ties That Bind i Body of Proof. Perry zachorował w tym samym dniu, w którym telewizja Fox ogłosiła, że powraca do serialu Beverly Hills, 90210.

Luke Perry

Luke Perry

Zobacz: M jak miłość (odc. 1467) Iza obwinia się o nieszczęście Marcina. Poczucie winy zaczyna ją wykańczać


×
×