Aktorzy wrócili na plan „Stulecia Winnych”. Już wiemy, jak potoczą się losy głównych bohaterów w serialu TVP1

Trwają już zdjęcia do drugiego sezonu Stulecia Winnych. O tym, ze się rozpoczęły, poinformowała na swoim Instagramie Barbara Wypych czyli serialowa Andzia. Jak zapowiedziała autorka powieści, na podstawie której powstaje serial, nowe odcinki będzie można zobaczyć już wiosną 2020 w TVP 1.
Stulecie Winnych - serial TVP1

O czym będzie drugi sezon serialu Stulecie Winnych?

Rodzinę Winnych zostawiliśmy w przededniu II wojny światowej. Mania ( Karolina Barcia) i Ania (Weronika Humaj) Winne, pierwsze w rodzinie z podwarszawskiego Brwinowa bliźniaczki są już dorosłe. Mania urodzi kolejne bliźniaczki – Kasię i Basię, ale sama je będzie wychowywała. Podczas II wojny światowej rodzina Winnych doświadcza tego, co tysiące polskich rodzin. Niektórzy walczą na europejskich frontach, inni zmagają się z okupacyjną codziennością. Jak senior rodu Antoni Winny (Roman Gancarczyk) umrze wykazując się wyjątkowym bohaterstwem.

Po jego śmierci Bronia (Kinga Preis) przestanie w ogóle mówić. Mimo wojennej zawieruchy, życie płynie dalej: Winni kochają, nienawidzą, rodzą się im kolejne dzieci. Ania przeniesie się do Warszawy i jako nauczycielka będzie uczyła na tajnych kompletach, a oficjalnie będzie pracowała w kawiarni. Niestety, jako mężatka szczęśliwa nie będzie, bo Kazimierz (Julian Świeżewski) okaże się być zupełnie innym człowiekiem niż sobie to wyobrażała…

Ciekawe, czy w nowej części serialu zostaną sportretowane ponownie postacie historyczne, które widzieliśmy w części pierwszej? Być może scenariusz poruszy pominięty niemal zupełnie w książce problem Holocaustu oraz bardziej zaakcentuje powstanie warszawskie? Wszystkie te ruchy są jednak dość kosztowne, więc są małe szanse, że zobaczymy na przykład imponujące sceny batalistyczne.

Gdy nadejdzie koniec II wojny światowej, upragniona wolność niewiele ma jednak wspólnego z tym, o czym marzyli Winni przez lata nazistowskiego terroru. Inwigilacja i represje ze strony komunistycznych rządów to chleb powszedni powojennych lat. Jak Winni poradzą sobie w nowej rzeczywistości? Przekonamy się za niecały rok.

Zobacz: Najlepsze seriale kostiumowe ostatnich lat. Od „Downton Abbey” po „Koronę królów” [RANKING]

Zobacz: Jan Wieczorkowski pierwszy raz tak szczerze o żonie: „Co to za kobieta?!”

Zobacz: Katarzyna Zielińska zmartwychwstanie z „Barwach szczęścia”? Marta Walawska wróciła na plan!


×
×