Aldona z „Barw szczęścia” złamie prawo dla syna. Do czego posunie się matka Aleksa?

Zrobi wszystko dla dziecka, nawet złamie prawo. Gdy w Barwach szczęścia Aleks (Hubert Wiatrowski), syn Aldony (Elżbieta Romanowska) nie będzie sobie radził na polskim, ona po prostu kupi mu wypracowanie! A to przestępstwo.
Aldona z "Barw szczęścia" złamie prawo dla syna. Do czego posunie się matka Aleksa?

W 2112 . odcinku Barw szczęścia (emisja w piątek 11.10.2019 w TVP2) dowiemy się, że Grzelakowa popadła w konflikt z polonistką (Karina Seweryn) uczącą jej syna. Niestety Aleks jest znany w całej szkole nie tylko z ciętych ripost, ale i szczególnego talentu do obijania się. Ale Aldona jest tak bezkrytycznie zapatrzona w swojego syneczka, że stwierdzi, że nauczycielka uwzięła się na jej Aleksika.

Zobacz: Barwy szczęścia (odc. 2103): Klara oskarżona o szpiegostwo! Hubert wyciągnie ją z aresztu?

Inna sprawa, że nauczycielka faktycznie bez żadnych skrupułów dowala uczniom tyle pracy domowej, że tylko najlepsi są w stanie wytrzymać ten natłok obowiązków. Niestety Aldona pójdzie do szkoły interweniować w tej sprawie i zwyczajnie zrazi także do siebie srogą nauczycielkę. Kobieta tak bardzo zalezie Grzelakowej za skórę ,że ta postanowi za wszelką cenę udowodnić, że nauczycielka jest zołzą bez serca gnębiącą niewinne, pracowite dzieci.

Dlatego… kupi wypracowanie dla Aleksa od studentki polonistyki. Oczywiście Grzelak (Jakub Wieczorek) będzie temu przeciwny. Zacznie tłumaczyć zonie, że przecież polonistka od razu pozna, że to nie ich syn jest autorem wypracowania. Ale gdy Aleks zaniesie wypracowanie do szkoły, nauczycielka będzie nim zachwycona i da chłopakowi wspaniałą ocenę.

Zobacz: Barwy szczęścia. Ostatnia wola Izy. Matka Paulinki na łożu śmierci znajdzie jej nową rodzinę

Oczywiście to oszustwo. W Barwach szczęścia Grzelak będzie bardzo niezadowolony z tego, że jego żona popełniła przestępstwo kupując pracę. Dlatego wybierze się do nauczycielki i wszystko jej opowie. Co dalej zrobi polonistka? Czy przez nią Aleks będzie miał jeszcze większe problemy w szkole. A może zdesperowana kobieta zgłosi sprawę na policję i w ten sposób da nauczkę nie tylko Aleksowi i jego rodzicom, ale i ostrzeże innych uczniów, którzy myśleli o tym, by ją tak niecnie oszukać?

Zobacz: Ela Romanowska bez makijażu – ledwie ją poznaliśmy. Wygląda jak dziewczynka


×
×