Andrzej Sapkowski zostanie miliarderem! Wszystko dzięki serialowi „Wiedźmin”!

Polski pisarz może zacierać ręce i przygotować się na potężny przypływ gotówki ze swojej twórczości. Dzięki serialowi Wiedźmin książki Andrzeja Sapkowskiego z serii o Wiedźminie Geralcie z Rivii są wśród  bestsellerów  największej platformie sprzedażowej świata czyli Amazonie. Przegoni swych bogatych kolegów po piórze czyli J.K. Rowling i George'a R.R. Martina?
Andrzej Sapkowski zostanie miliarderem! Wszystko dzięki serialowi "Wiedźmin"!

Ogromna popularnością cieszą się przede wszystkim  e-booki powieści Sapkowskiego, ale  papierowe wersje także są wśród bestsellerów.  W tym tygodniu  angielskie tłumaczenie Ostatniego życzenia jest najlepiej sprzedającą się książką na Amazonie. Niewątpliwie  na ten sukces polskiej literatury wpłynęła premiera serialu Wiedźmin na platformie  Netflix.

Serial również cieszy się ogromnym powodzeniem:  jest najchętniej wyszukiwaną pozycją w serwisie. Rządzi też w internetowych wyszukiwarkach!

Czytaj: Jaskier z „Wiedźmina” przyjedzie do Polski i zaśpiewa? To możliwe!

Andrzej Sapkowski to polski pisarz fantasy.  Ma 72 lata i mieszka w Łodzi. Popularny AS jest absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego, z wykształcenia jest ekonomistą i przez wiele lat pracował w handlu zagranicznym.

Jako twórca fantasy debiutował w roku 1986 na łamach  miesięcznika Fantastyka opowiadaniem Wiedźmin. Do napisania utworu i posłania go na konkurs zachęcił Sapkowskiego, wówczas – ekonomistę, jego zmarły pół roku temu syn Krzysztof.

Zobacz: Wiedźmin 2: O czym będzie, kiedy premiera? Uwaga, spoiler!

Seria wiedźmińska to jego najbardziej znane dzieło. Ale Sapkowski ma w dorobku także tak zwaną Trylogię husycką.  Choć rozgrywa się ona na ziemiach polskich niemieckich i czeskich w XV wieku, autor nie byłby sobą, gdyby nie wmieszał w nią elementów fantasy.

Co prawda  te trzy powieści są w odbiorze nieco bardzie  wymagające niż Wiedźmin, wymagają bowiem od czytelnika wiedzy historycznej o zmierzchu średniowiecza w Europie. Ale są świetnie napisana i… także można by ją przerobić na wciągający serial z pełnokrwistymi bohaterami! Kto wie, może niebawem ktoś zdecyduje się  zekranizować także te dzieła Sapkowskiego?


×
×