×

Anna Maria Jopek w „Wikingach”! Jej występ zasługuje na oklaski [WIDEO]

Nasza wokalistka, Anna Maria Jopek e tylko zaśpiewała w seriali Wikingowie, ale i zagrała opłakując śmierć Lagherty (Katheryn Winnick)!  To bezprecedensowe wydarzenie. 

Emisja odcinka Wikingów z udziałem Anny Marii Jopek odbyła się w czwartek, 9 stycznia  2020.  Polska wokalistka wraz z Maciejem Rychłym grającym na dudach wcielają się w słowiańskich śpiewaków.  Ci zaś przebywają oni na wikińskim dworze.  Dlaczego? Towarzyszą w jednej z najważniejszych scen w historii serialu. To  oryginalny utwór wrocławskiego Teatru Pieśń Kozła.

Czytaj: Jakie seriale Polacy najczęściej oglądają w internecie? Będziecie zaskoczeni ścisłą czołówką

Anna Maria Jopek komentując swój udział w serialu HISTORY powiedziała, że  pracując na planie śpiewała bez playbacku. Dodała, że ogrom przedsięwzięcia naprawdę zrobił na niej ogromne wrażenie.

„Pracowało tyle kamer równocześnie, nigdy nie widziałam czegoś też tak olbrzymiego. Nie potrafię grać, nigdy nie gram z playbacku – zawsze staram się robić wszystko na żywo. Jak byliśmy na planie i było dużo dubli, kilka razy podłożyliśmy się pod odtwarzany dźwięk. Bardzo chciałam zagrać ten utwór na żywo – tak, by zgromadzeni aktorzy nas wysłuchali. I zrobiliśmy to – wszyscy płakali ze wzruszenia” – opowiadała Anna Maria Jopek.

Jak doszło do współpracy polskich artystów z twórcami serialu Wikingowie?

Po prostu kreator Wikingów Michael Hirst poznał twórczość Teatru Pieśń Kozła, dzięki docenionemu przez zagraniczną krytykę przedstawieniu Return to the Voice z Fringe Festival w 2014 roku.

 Zobacz: M jak miłość (odc.1489): Grzegorz Chodakowski wróci do Polski. Odkryje tajemnicę Olka?

Na scenie w katedrze św. Idziego w Edynburgu z Teatrem gościnnie wystąpiła wówczas Anna Maria Jopek. Wtedy  to telewizja BBC nakręciła półgodzinny dokument o tym wyjątkowym oratorium śpiewanym w języku gaelickim.  Artyści inspirowali się muzyką celtycką, ale także i wikińską, co szczególnie zwróciło uwagę Hirsta.

Mimo, że nagrania na planie „Wikingów” w studiu Ashford w Irlandii wydarzyły się pod koniec 2017 roku. Jednak do tej pory trzymane były w ścisłej tajemnicy. Teraz i my możemy podziwiać tę piękną pieśń!

Może Cię zainteresować