Archiwista: Nowy serial kryminalny z Henrykiem Talarem [zwiastun]

Już od 10 stycznia 2020 TVP 2 pokaże pierwszy odcinek serialu kryminalnego Archiwista z Henrykiem Talarem w roli tytułowej. O czym jest Archiwista
Archiwista, Henryk Talar, Paulina Gałązka

CO SIĘ WYDARZY W 1 ODCINKU „ARCHIWISTY”? EMISJA W PIĄTEK 10.01.2020 NA ANTENIE TVP2 

 Głównym bohaterem serialu zrealizowanego prze producentów Leśniczówki jest emerytowany pracownik policyjnego archiwum w Żyrardowie, Henryk Mikos (Henryk Talar).  Starszy pan  punkt honoru postawił sobie rozwiązywanie umorzonych przed laty spraw i oddanie winnych w ręce sprawiedliwości. Henryk przez lata analizował akta icierpliwie czekał.  

Zbieg okoliczności sprawił, że do archiwum, które Henryk uważa za swoje królestwo, trafia młoda, ambitna policjantka Zuza Wasiluk (Paulina Gałązka). Wkrótce okazuje się, że elektroniczne archiwum nie działa, więc Mikos jest tym bardziej potrzebny. Komendant przydziela mu do pomocy nową funkcjonariuszkę.  Ale ich współpraca nie zanosi się na łatwą.

  Dlaczego? Początkowo Zuza uważa starszego pana za dziwaka, szybko dochodzi jednak do wniosku, że warto z nim współpracować. Dlatego po pewnym czasie Henryk czyni z Zuzy swoją tajną wspólniczkę w kryminalnych śledztwach, a kiedy trzebazbrojne ramię. 

 Henryk i Zuza wciągają też do współpracy policjanta, który się w niej podkochuje, Tomasza Stachurę (Mateusz Kmiecik).  

Każdy odcinek Archiwisty opowiada historię innego zabójstwa, a akcja serialu Archiwista rozgrywa się w Żyrardowie i jego  okolicach.Natomiast inspiracją dla każdego odcinka były autentycznie, nierozwiązane sprawy zabójstw

„W większości przypadków ten scenariusz opiera się na rzeczywistości. Wyobraźnia piszących, wyobraźnia reżysera i aktorów pomogła tylko dobarwić te tematy. Dla takich tematów, dla takich doświadczeń warto być aktorem. Tutaj na pewno jesteśmy współodpowiedzialni za efekt końcowy”mówi Henryk Talar, odtwórca głównej roli w serialu Archiwista.

 W stałej obsadzie serialu Archiwista wystąpi plejada gwiazd: Mirosław Zbrojewicz, Rafał Mohr, Maria Gładkowska, Sylwia Juszczak-Krawczyk, Beata Fido, Mateusz Kmiecik oraz Angelika Kurowska. W poszczególnych odcinkach pojawią się: Jan Wieczorkowski, Izabela Kuna, Rafał Maćkowiak, Jan Jankowski oraz Lech Dyblik. 

  


×
×