„Boże ciało” hitem w Ameryce! Już jest plan na nowy serial w oparciu o scenariusz Jana Komasy

Ależ to byłby sukces! Polski kandydat do Oscara w kategorii najlepszy film międzynarodowy, film Jana Komasy Boże ciało tak bardzo zainteresował i zachwycił Amerykanów, że chcą zrobić jego remake w postaci ośmioodcinkowego serialu!
"Boże ciało" hitem w Ameryce! Już jest plan na nowy serial w oparciu o scenariusz Jana Komasy

Negocjacje jeszcze trwają, ale wiadomo już, że planowane jest przełożenie filmu Jana Komasy i scenariusza Mateusza Pacewicza na 8-odcinkowy serial, prawdopodobnie dla jednej z platform streamingowych w USA.

Zobacz: „Zniewolona” bez Kateriny Kowalczuk? Kto wcieli się w rolę pięknej Katii w 3 sezonie serialu?

Na tym etapie nie mogę ujawniać zbyt wielu szczegółów. Rozmowy na temat amerykańskiego remake’u podjął z nami poważny producent, mający w swoim dorobku między innymi jeden z najważniejszych i najpopularniejszych seriali ostatnich lat. Dostrzegł on w „Bożym Ciele” potencjał na serial, który może mieć nawet 3 sezony. Czas pokaże co z tego wyniknie, ale cieszę się, że te rozmowy potwierdzają uniwersalny charakter naszego filmu i to, że opowiedziana w nim historia porusza widzów na całym świecie – zapewnia Leszek Bodzak, producent filmu.

O czym jest film, który lada dzień wchodzi do kin? To opowieść inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. 20-letni Daniel (Bartosz Bielenia), choć jest w poprawczaku, bardzo chce zostać księdzem. Kiedy pyta o to tamtejszego kapelana (Łukasz Simlat) okazuje się, że nie ma na to szans – jest przecież karany.

Zobacz: Joanna Kuberska rzuciła pracę w „M jak miłość”. Co będzie z Julką i Pawłem?

Po kilku latach odsiadki chłopak zostaje warunkowo zwolniony, a następnie skierowany do pracy w zakładzie stolarskim. Zamiast tego kieruje się do miejscowego kościoła, gdzie zaprzyjaźnia się z proboszczem (Zdzisław Wardejn). Kiedy, pod nieobecność duchownego, niespodziewanie nadarza się okazja, chłopak wykorzystuje ją i w przebraniu księdza zaczyna pełnić posługę kapłańską w miasteczku – udaje, że przyjechał pomagać proboszczowi podczas wakacji. Z czasem jednak nauki i charyzma fałszywego księdza zaczynają poruszać ludzi pogrążonych w tragedii, która wstrząsnęła lokalną społecznością kilka miesięcy wcześniej. Od początku jego metody ewangelizacji budzą kontrowersje wśród mieszkańców, szczególnie w oczach surowej kościelnej Lidii (Aleksandra Konieczna). Także jej córka (Eliza Rycembel) zaczyna wątpić w tożsamość „księdza”. Rozdarty pomiędzy sacrum i profanum Daniel znajduje w życiu nowy, ważny cel. Postanawia go zrealizować, nawet jeśli jego tajemnica miałaby wyjść na jaw…

Nie wiadomo jeszcze, czy w amerykańskim remake’u Bożego ciała mieliby się pojawić polscy aktorzy z filmu Komasy, ale oczywiście trzymamy kciuki za powodzenie całego przedsięwzięcia!

Zobacz: Mikołaj Roznerski i Adriana Kalska już po ślubie! Pobrali się w tajemnicy


×
×