Nie żyje gwiazda „M jak Miłość” Bożena Krzyżanowska. Miała 61 lat

Bożena Krzyżanowska, gwiazda M jak Miłość i Hotel 52 nie żyje. Aktorka filmowa, teatralna, telewizyjna i piosenkarka. Miała 61 lat.
M jak miłość

Bożena Krzyżanowska zmarła w niedzielę 11 sierpnia. Informację o śmierci polskiej aktorki teatralnej, filmowej i telewizyjnej, a także piosenkarki, podał jako pierwszy w poniedziałek serwis internetowy e-teatr.pl. Artystka odeszła w wieku 61 lat. Przyczyna jej śmierci nie została podana do wiadomości publicznej. Pogrzeb odbędzie się w Krakowie.

Bożena Krzyżanowska – kim była?

Bożena Krzyżanowska urodziła się 6 września 1957 roku w Krakowie. Ukończyła studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie w 1980 roku. Na ekranie zadebiutowała rolą w Marii Jagodzińskiej w serialu 07 zgłoś się.

Była przede wszystkim aktorką teatralną, związaną ze scenami Krakowa i Wrocławia. W 1985 roku partnerowała Jerzemu Radziwiłowiczowi w kostiumowym filmie Ognisty anioł. Była także świetną wokalistką – w 1989 roku główną nagrodę na 10. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Popularność przyniosła jej rola Zyty w serialu Przyłbice i kaptury. W latach 2002-2010 występowała w telenoweli Samo życie, gdzie wcielała się w postać dyrektorki liceum. Pojawiała się także w popularnych serialach telewizyjnych: Pierwsza miłość, M jak Miłość, Na dobre i na złe i Hotel 52.

Redakcja Jastrząb Post, składa wyrazy serdecznego współczucia bliskim i przyjaciołom aktorki.

Zobacz: Nie żyje gwiazda 2 plus 1. Pokonała ją wieloletnia choroba

Zobacz: Nie żyje 14-letni syn polskiego polityka. Chłopiec zginął w tragicznym wypadku

Zobacz: Słynna Miriam nie żyje. Tragiczna, samobójcza śmierć skandalistki wstrząsnęła światem


×
×