×

Co Witold Pyrkosz ukrywał przed widzami? Marcin Mroczek wyjawił sekret aktora! Znali go tylko najbliżsi

Marcin Mroczek opowiedział zabawną anegdotę o Witoldzie Pyrkoszu. Co słynny serialowy Lucjan Mostowiak z M jak miłość robił, by nie zapomnieć tekstu? Sprawdź, co takiego robił legendarny aktor.

Witold Pyrkosz nie żyje już ponad dwa lata. Aktor, któremu popularność przyniosła rola słynnego Janosika, do końca życia był aktywny zawodowo. W ostatnich latach grał m.in. w serialu M jak miłość, w którym wcielał się w postać Lucjana Mostowiaka.

To właśnie tam poznał go m.in. Marcin Mroczek, który w serialu wciela się w rolę Piotra Zduńskiego – wnuczka Lucjana. Nic więc dziwnego, że panowie na planie widywali się regularnie, a młodszy z aktorów mógł podglądać starszego w pracy i wyłapywać jego sztuczki. Jedną z nich Mroczek wyjawił w ostatnim wywiadzie.

Okazuje się, że Pyrkosz nie zawsze potrafił zapamiętać kwestie Mostowiaka, co po latach zdradził jego młodszy kolega w rozmowie z Party. Marcin Mroczek zdradził, że serialowy Lucjan improwizował, jak tylko mógł, zapisując dane kwestie np. na krzesłach:

Zawsze gdzieś miał małe karteczki albo pisał kredą po krzesłach. Zdarzyło się, że ktoś później usiadł na krzesło wymazane kredą i był cały brudny.

Okazuje się, że Pyrkosz nie był jedyną osobą, która w ten sposób ratowała się podczas nagrywania nowych odcinków. Wygląda więc na to, że swoimi nawykami aktor zaraził młodszych aktorów.

Zobacz: Rafał Mroczek nowego członka rodziny cały czas ukrywał w tajemnicy! Dopiero w Wielkanoc pokazał go światu

Zobacz: Rafał Mroczek przeszedł na restrykcyjną dietę! Takich okruszków nie jedzą nawet modelki!

Zobacz: To nie bracia Mroczek dostali rolę w „M jak miłość”! W serialu mieli zagrać inni przystojniacy!

Może Cię zainteresować