Co Witold Pyrkosz ukrywał przed widzami? Marcin Mroczek wyjawił sekret aktora! Znali go tylko najbliżsi

Marcin Mroczek opowiedział zabawną anegdotę o Witoldzie Pyrkoszu. Co słynny serialowy Lucjan Mostowiak z M jak miłość robił, by nie zapomnieć tekstu? Sprawdź, co takiego robił legendarny aktor.
Marcin Mroczek - sekret Witolda Pyrkosza

Witold Pyrkosz nie żyje już ponad dwa lata. Aktor, któremu popularność przyniosła rola słynnego Janosika, do końca życia był aktywny zawodowo. W ostatnich latach grał m.in. w serialu M jak miłość, w którym wcielał się w postać Lucjana Mostowiaka.

To właśnie tam poznał go m.in. Marcin Mroczek, który w serialu wciela się w rolę Piotra Zduńskiego – wnuczka Lucjana. Nic więc dziwnego, że panowie na planie widywali się regularnie, a młodszy z aktorów mógł podglądać starszego w pracy i wyłapywać jego sztuczki. Jedną z nich Mroczek wyjawił w ostatnim wywiadzie.

Okazuje się, że Pyrkosz nie zawsze potrafił zapamiętać kwestie Mostowiaka, co po latach zdradził jego młodszy kolega w rozmowie z Party. Marcin Mroczek zdradził, że serialowy Lucjan improwizował, jak tylko mógł, zapisując dane kwestie np. na krzesłach:

Zawsze gdzieś miał małe karteczki albo pisał kredą po krzesłach. Zdarzyło się, że ktoś później usiadł na krzesło wymazane kredą i był cały brudny.

Okazuje się, że Pyrkosz nie był jedyną osobą, która w ten sposób ratowała się podczas nagrywania nowych odcinków. Wygląda więc na to, że swoimi nawykami aktor zaraził młodszych aktorów.

Zobacz: Rafał Mroczek nowego członka rodziny cały czas ukrywał w tajemnicy! Dopiero w Wielkanoc pokazał go światu

Zobacz: Rafał Mroczek przeszedł na restrykcyjną dietę! Takich okruszków nie jedzą nawet modelki!

Zobacz: To nie bracia Mroczek dostali rolę w „M jak miłość”! W serialu mieli zagrać inni przystojniacy!


×
×