„Czarny mercedes” w wersji serialowej! Która stacja pokaże film Janusza Majewskiego?

To świetna wiadomość dla polskich wielbicieli kryminałów! Czarny mercedes, najnowszy film Janusza Majewskiego, zostanie przerobiony na miniserial. Co ciekawe, pierwotnie reżyser, autor książki pod tym samym tytułem, chciał, by powstał dziesięcioodcinkowy serial.
Czarny mercedes

Producent Włodzimierz Niderhaus oraz Janusz Majewski potwierdzili, że w przyszłości powstanie 4-odcinkowy miniserial, który będzie wersją rozszerzoną tej opowieści. Wykorzystają w nim godzinę materiału, który nie wszedł do filmu oraz dokręcą nowe sceny.

Zobacz: Niechciana ciąża w „M jak miłość”. Seks randki Mateusza i Lilki zakończą się wpadką?

Jednocześnie panowie wyjawili, że pierwotnie planowali nakręcić 10-odcinkowy serial na postawie powieści Majewskiego. Jednak nie mogli dogadać się z żadną telewizją, więc kwestia serialu wypłynęła dopiero teraz.

Na razie nie wiadomo, kiedy taki miniserial może pojawić się na ekranach i w której stacji. Jedno jest pewne; w zalewie współczesnych historii, dla których kanwą jest morderstwo, produkcja rozgrywająca się w czasie wojny, ewidentnie nawiązująca do powieści Agaty Christie, to oczekiwana perełka.

Zobacz: M jak miłość. Seks Kisielowej i Roberta. Seniorzy dadzą się ponieść namiętności? Zofia ma pewne obawy

O czym jest serial Czarny mercedes?

Jest rok 1942, Polska jest pod okupacja niemiecką. W podejrzanych okolicznościach zostaje zamordowana Aneta (Maria Dębska) – piękna żona szanowanego adwokata Karola Holzera (w tej roli znany m. in. z serialu Ojciec Mateusz Artur Żmijewski). Sprawę tajemniczego zabójstwa próbuje rozwikłać nadkomisarz Rafał Król (Andrzej Zieliński), który jest funkcjonariuszem współpracującej podczas okupacji z Niemcami Granatowej Policji. Kolejne tropy mnożą podejrzenia i ujawniają głęboko skrywane sekrety zmarłej oraz niejasne powiązania jej męża z wysoko postawionym oficerem SS (Alexandar Milicevic). Wśród podejrzanych znajduje się także nieco ekscentryczny hrabia Leon Przewiedzki. W tej roli jak zwykle genialny Andrzej Seweryn. Hrabia ma ogromną słabość: podglądanie osób obecnych w mieszkaniu adwokata, szczególnie kobiet. W toku śledztwa, nadkomisarz Król znajduje nieoczekiwanego sojusznika w osobie radcy niemieckiej policji kryminalnej – Ernsta Kluge, w którego wcielił się Bogusław Linda. Sytuacja Holzera staje się coraz bardziej niebezpieczna, tymczasem znajdujący się na wolności morderca jest być może o krok od popełnienia kolejnej zbrodni.


×
×