×

Doktor House kapitanem statku kosmicznego w nowym serialu HBO

Brytyjski gwiazdor Hugh Laurie, którego pamiętamy świetnie  jako zgryźliwego lekarza z Doktor House, dostał nową główną rolę w serialu. Tym razem zagra kapitana kosmicznego statku wycieczkowego z kłopotami w serialu Avenue 5.

CO SIĘ WYDARZY W  ODCINKU „AVENUE 5”? EMISJA W PONIEDZIAŁEK 21.01.2020 NA ANTENIE HBO

Na powrót Lauriego na mały ekran musieliśmy nieco poczekać. Ale w serialu Avenue 5 aktor wraca do swych korzeni.  Bo przecież początki jego kariery to głównie role komediowe, między innymi w niezapomnianej Czarnej Żmii. 

Tym razem jednak serial zrealizowany dla HBO pozwoli Lauriemu i widzom przenieść się w niedaleką przyszłość. W niej właśnie  grający kapitana Ryana Clarka Laurie to pewny siebie i czarujący kapitan luksusowego kosmicznego wycieczkowca Avenue 5. Jego pasażerowie mają do swojej dyspozycji wykwintną restaurację, taras widokowy i lekcje jogi. 

 Co się wydarzy w pierwszym odcinku Avenue 5

 W pierwszym odcinku na pokładzie  wycieczkowca Avenue 5 zostaje wykryta usterka.  Dlatego inżynier Billie McEvoy (Lenora Crichlow) musi poinformować kapitana Ryana Clarka, właściciela spółki Hermana Judda (Josh Gad) oraz jego asystentkę Iris Kimurę (Suzy Nakamura). Powie im wtedy, że incydent może mieć katastrofalne w skutkach konsekwencje.

Zobacz: Film „Parasite” z sześcioma nominacjami do Oscarów zostanie serialem

 Tymczasem na Ziemi w centrum kontroli lotów Rav Mulcair (Nikki Amuka-Bird) stara się opanować sytuację. Natomiast Matt Spencer (Zach Woods), szef działu obsługi klienta, robi, co może, żeby ostudzić emocje. W tym samym czasie dociekliwa pasażerka Karen Kelly (Rebecca Front) dowiaduje się, że załoga wie dużo więcej na temat awarii. Jednak te niepokojące informacje zachowuje tylko dla siebie. 

Czytaj: Joanna Liszowszka mogła zginąć na planie serialu „Przyjaciółki”

 Twórcą Avenue 5 jest Armando Iannucci. Stworzony przez niego serial komediowy HBO „Figurantka” zdobył liczne nagrody. Niedawno   napisał scenariusz i wyreżyserował Śmierć Stalina, która zdobyła Europejską Nagrodę Filmową dla najlepszej komedii. 

Może Cię zainteresować