Dom pod dwoma Orłami: Powstaje nowy historyczny serial z plejadą polskich gwiazd. Znamy szczegóły!

W październiku we Wrocławiu rozpoczęły się zdjęcia do nowego kręconego dla TVP Dom pod Dwoma Orłami w reżyserii Waldemara Krzystka. Jest to zrealizowana z epickim rozmachem historia Dolnego Śląska opowiedziana przez pryzmat tytułowej wrocławskiej kamienicy i jej mieszkańców. W rolach głównych same gwiazdy.
Karolina Gruszka gwiazdą serialu "Dom pod Dwoma Orłami"

Opowieść rozpoczyna się latem 1997 roku, tuż przed nadejściem słynnej dwunastometrowej fali powodziowej zalewającej Wrocław. Mieszkańcy Domu pod Dwoma Orłami to babcia Zofia Szablewska (Małgorzata Zajączkowska), pełna energii, ciepła i humoru kobieta, jej córka Helena (Agnieszka Mandat) chłodna perfekcjonistka oraz powracająca z narzeczonym ze stypendium w USA Marianna (Sonia Mietielica), ukochana wnuczka Zofii.

Zobacz: Aktor z serialu „Zniewolona” przed laty grał w polskiej produkcji. Rozpoznajecie?

Dramat rodziny rozpoczyna się, kiedy fala powodziowa zalewa dom, zaś babcia Zofia w tym samym momencie trafia do szpitalu z powodu udaru. Niefortunny zbieg okoliczności doprowadza do odkrycia przez Mariannę poniemieckich śladów w zniszczonym przez żywioł domu, dzięki którym odnajduje pamiętnik pierwszej właścicielki Domu pod Dwoma Orłami, Lisy Weber (Karolina Rzepa). Zapisana na kartkach historia, ukazująca przedwojenny niemiecki świat, na zawsze zmieni życie mieszkańców szarej willi we Wrocławiu.

Zobacz: Gwiazdy seriali też zmagają się z depresją. Pracując przed kamerą nauczyli się ukrywać prawdziwe emocje

Czy pamiętnik odnaleziony przez Mariannę ujawni tajemnicę powojennej rezydencji skrywaną od lat? Czy Marianna pozna zagmatwane losy rodziny Weberów, zamieszkujących w willi, w niemieckim Breslau? Jak to wpłynie na życie obecnych mieszkańców Domu pod Dwoma Orłami?

W postać babci Zofii w młodzieńczych latach wcieli się Karolina Gruszka, zaś w dojrzałym wieku – Małgorzata Zajączkowska. W roli niemieckich właścicieli domu, zobaczymy debiutującą Karolinę Rzepę w roli Lisy, Adriana Zarembę w roli Karla oraz Andrzeja Seweryna jako ich ojca – Johannesa. Poza tym w serialu zobaczymy Adama Ferencego, Grzegorza Małeckiego, Andrzeja Konopkę, Jana Frycza, Annę Radwan oraz Artura Żmijewskiego w roli Mecenasa Dutkiewicza. Jego pojawienie się w nowym serialu może zwiastować tylko jedno: aktor pragnie innych wyzwań zawodowych niż rola w Ojcu Mateuszu. Od dawna mówi się, że Żmijewski chce się pożegnać z serialem o księdzu detektywie elegancko, powoli odchodząc do innego serialu. Ciekawe, kto będzie jego zastępcą?

Zobacz: Anna Mucha poprowadzi własny program! Przez nowy projekt zniknie z „M jak miłość”?


×
×