Dygant i Ostaszewska zostały gwiazdami w Turcji!

Nie tylko tureckie seriale są popularne w Polsce. Okazuje się, że i polskie produkcje mają swoich fanów w Turcji. Szczególnie polubili oni ten z Mają Ostaszewską oraz Agnieszką Dygant! Jak to możliwe?

Jak się okazuje, TVN sprzedał do tureckiej telewizji Prawo Agaty, w którym Agnieszka Dygant grała nieustępliwą prawniczkę. Ale nie tylko. Okazuje się, że widzowie  tureccy oglądają także serial Diagnoza. I jak się okazuje, bardzo polubili obie polskie gwiazdy!

 Zobacz: Agnieszka Dygant pokazała zdjęcia sprzed 20 lat. Pamiętacie ją w tamtej wersji?

Choć emisja Prawa Agaty zakończyła się w Polsce w 2015 roku, to serial z Dygant robi furorę także u naszych sąsiadów. W Rosji serialowi nieco zmieniono tytuł i byłe emitowany po nieco inną nazwą –  Sprawiedliwość Agaty. Można go oglądać na kanale Mnogo TV.

Czytaj: Na dobre i na złe: Agata odpuści Szczepanowi? Pozwoli mu pokochać Linę?

 Tę produkcję oglądali też widzowie w Czarnogórze oraz  Turcy. Nad Bosforem Prawo Agaty zamieniło się po prostu w Sprawiedliwość. Można go obecnie oglądać w serwisie VOD tamtejszego oddziału TLC.

 W Turcji furorę zrobiła także Diagnoza z Mają Ostaszewską w roli lekarki, która straciła pamięć w  wyniku wypadku. Dlatego na potzreby tamtejszej telewizji serial nowi właśnie tytuł Stracone życie.

Wiadomo też, że TVN sprzedał jeszcze dwie swoje  produkcje do Włoch. Tam świecą triumfy Pułapka oraz Pod powierzchnią.

 Ale nie tylko TVN sprzedaje swoje produkcje poza Polskę

Okazuje się, że również TVP odnosi na tym polu sukcesy. Korona królów jest przebojem w Japonii i na Węgrzech. Natomiast inne seriale historyczny  TVP1 – Drogi wolności – śledzą widzowie z Grecji i Słowenii, a Czas honoru – Szkocji.

Z kolei do Estonii kupiono prawa do nakręcenia  tamtejszej wersji serialu Ranczo. Estończycy nakręcili aż 9 sezonów, czyli niewiele mniej niż Polacy. W krajach nadbałtyckich cieszy się  powodzeniem estoński remake Domu nad rozlewiskiem. No i kto teraz powie, że  polskie seriale są złe?

 


×
×