Film „Parasite” z sześcioma nominacjami do Oscarów 2020 będzie też w formie serialu

Koreański przebój czyli film Parasite dostał właśnie sześć nominacji do tegorocznych Oscarów. Niebawem ruszają  prace nad zaadaptowaniem tego filmu na serial dla HBO.
Film Parasite

Parasite dostał aż sześć nominacji: dla najlepszego filmu, reżyser, scenariusza oryginalnego, filmu nieanglojęzycznego ( i tu rywalizuje m. in. z Bożym Ciałem z Polski). A także dla najlepszej scenografii i montażu.Poza tym film był przebojem ostatniego  festiwalu w Cannes.

Skąd tak ogromna popularność i uznanie?

Koreańscy twórcy postawili na słodko-gorzką opowieść podszyt a thrillerem  Bohaterami filmu Parasite są członkowie  biednej koreańskiej rodziny (ojciec, matka i dwójka dzieci – brat i siostra).  To same doły drabiny społecznej.  Mieszkają w suterenie i zarabiają na życie składając pudełka do pizzy.

Zobacz: Joanna Liszowska mogła zginąć na planie serialu „Przyjaciółki”!

Pewnego dnia jednak nastoletni syn Gi-woo dostaje gwiazdkę z nieba. Jego kolega wyjeżdża za granicę i proponuje chłopakowi, by  zaczął pracę jako korepetytor angielskiego córki zamożnej rodziny państwa Parków. Chłopak oczywiście nie zna angielskiego tak dobrze, by uczyć kogokolwiek. Na szczęście ma zdolną siostrę która preferencyjnie podrabia mu certyfikaty poświadczające znajomość angielskiego.

Czytaj: M jak miłość (odc.1488): Madzia urodzi Andrzejowi dziecko? Może to przypłacić życiem

Chłopak dostaje pracę i z czasem zaczyna ściągać do wystawnego domostwa pozostałych członków swojej rodziny do pracy. Matka zaczyna pracę jako  pokojówka, ojciec zostaje kierowcą, a siostra zaczyna uczyć plastyki najmłodszą pociechę wymagających Parków.  Biedacy nie podejrzewają jednak, że  rodzina Parków skrywa mroczną tajemnicę.

Reżyserowi Joon-ho Bong bardzo zależało, by sprzedać prawa do realizacji jego dzieła. I to się udało. Jak donosi The Hollywood Reporter serial zrealizuje niebawem HBO. Obok reżysera oryginału, w prace nad nim zaangażowany będzie także Adam McKay (Vice). Na razie jednak nie wiadomo, czy scenariusz serialu będzie kontynuacją koreańskiego filmu czy remake’em. Nie wiadomo, kiedy  serial będzie gotowy. Na razie warto wybrać się do kina na film Parasite.

 

 


×
×