×

Finał „Orange is the New Black”. Jak skończył się serial o więźniarkach z Litchfield?

Ostatni, siódmy sezon Orange is the New Black nie skończył się dobrze dla wszystkich więźniarek w Litchfield i ich strażników. Było wzruszająco, a twórcom serialu naprawdę udało się zaskoczyć fanów serialu!

W Orange is the New Black dyrektor Tamika Ward (Susan Heyward) dzielnie przez cały sezon udowadniała, że więzienie może naprawdę resocjalizować osadzone za pomocą udanych programów edukacyjnych. Niestety została zwolniona, bo popełniła za dużo błędów, nie upilnowała więźniarek handlujących prochami, w tym trzęsącej więzieniem Dayanary (Dasha Polanco). To właśnie narkotyki przyczyniły się do śmierci aż dwóch bohaterek serialu – Tatko (Vicci Martinez) i Tiffany (Taryn Manning). Ta ostatnia przedawkowała, bo była pewna, że jako dyslektyczka nie zdała egzaminu państwowego. Zdała go śpiewająco, ale niestety się o tym nie dowiedziała.

Piper (Taylor Schilling), która wyszła z więzienia po odsiedzeniu swojego wyroku udało się znaleźć pracę i spełnił wszystkie warunki by już nie być na warunku, być w pełni wolną osoba. I choć kusiło ją, by zostawić Alex (Laura Prepon), ostatecznie przeprowadziła się do Ohio. Tam trafiła jej żona, spotykając kilka osadzonych, znanych fanom z pierwszych sezonów, m.in. Yogę (Constance Schulman) i Boo (Lea DeLaria).

Taystee (Danielle Brooks) pogodziła się z dożywociem i zaczęła organizować fundusz im. Pousssey Washington, umożliwiający godny start byłym więźniarkom na wolności.

Ruda (Kate Mulgrew) kompletnie straciła pamięć, ale na szczęście opiekuje się nią Nicky (Natasha Lionne).

Z koeli ta bohaterka, po wyjściu na wolność Mendozy (Selenis Leyva), przejęła stery w kuchni oddziału dla deportowanych. Straciła przyjaciółki, które przeniesiono na tzw Floryde – oddział dla starszych i psychicznie chorych osadzonych. Jej pomocnicą jest Flaca (Jackie Cruz), która jak może pomaga trafiającym tam kobietom.

Równowaga wrażliwej Lorny (Yael Stone) została zachwiana na zawsze po śmierci jej synka. Kobieta trafiła na Florydę, gdzie jest również Susanne (Uzo Aduba) i Ruda.

Na wolność wyszła jeszcze Blanca (Laura Gomez), ale choć dzięki sprytnemu trikowi odzyskała zielona kartę, wolała wrócić do rodzinnego kraju, gdzie czekał na nią stęskniony Diablo (Miguel Izaguirre).

Nie wszyscy skończyli dobrze. Walcząca o azyl Salwadorka Karla (Karina Arroyave) została deportowana z USA, gdzie zostali jej synowie, ale wróciła nielegalnie. Niestety, podczas przeprawy przez zieloną granicę złamała nogę. Czy kiedykolwiek zobaczy swoje dzieci?

A co stało się z resztą personelu? Były dyrektor Caputo (Nick Sandow) i jego narzeczona Natalie zaczęli pomagać więźniarkom. Postanowili też adoptować dziecko. Ich serce skradła pięciolatka śpiewająca nieprzyzwoite piosenki. Luschek (Matt Peters) została zwolniony za rzekomy przemyt telefonów do więzienia, ale w ten sposób uchronił Glorię Mendozę przed spędzeniem w Litchfield kolejnych lat odsiadki. Tak odpłacił się swojej przyjaciółce za wszystkie jej dobre rady.

Zobacz: Jakie seriale Polacy najczęściej oglądają w Internecie? Będziecie zaskoczeni ścisłą czołówką!

Zobacz: Najlepsze seriale z kobietami w rolach głównych. Co wolisz – “Wielkie kłamstewka”, “Przyjaciółki” czy “Pod powierzchnią”?

Zobacz: Ile zarabiają polskie, serialowe gwiazdy? Królowa jest tylko jedna! Daleko w tyle za nią są nawet Małgorzata Kożuchowska i Basia Kurdej-Szatan!

Może Cię zainteresować