Gaten Matarazzo ze „Starnger Things” choruje na rzadką chorobę genetyczną. Aktor pomaga dzieciom, które mają ten sam problem

Dustin jest najsympatyczniejszym bohaterem serialu Netflix Starnger Things. Grajacy Dustina Gaten Matarazzo, cierpi na dysplazję obojczykowo-czaszkową. Jednak dzięki popularności, jaką zyskał występując w serialu, może wspomóc osoby ciepiące jak on na tę straszną chorobę. Pewne niedostatki urody nadrabia talentem i charyzmą.
Gaten Matarazzo

Gaten Matarazzo choruje na dysplazję obojczykowo-czaszkową. Choroba objawia się w ten sposób, że jego kości oraz zęby nie rosną właściwie. Większość uzębienia to wciąż mleczaki , nieco więcej niż w normalnym zgryzie. Młodego aktora w przyszłości czekają jeszcze zabiegi, które pozwolą mu cieszyć się pięknym uśmiechem w przyszłości. Matarazzo postanowił dzięki swoje chorobie uświadomić fanów serialu, na czym ona polega i zaangażował się w pomoc dzieciom, które są nią dotknięte.

Gaten wspiera fundację CCD Smile, pomagająca dzieciom. Aktor razem z fundacją finansuje operacje i zabiegi, a także leczenie prewencyjne dla osób, które cierpią na to genetyczne schorzenie U Gatena choroba objawiła się w dość łagodny sposób, ale bywają dzieci, które muszą zmagać się z wieloma problemami. Mogą na przykład urodzić się ze słabo wykształconymi obojczykami albo wręcz bez nich. Choroba może zamanifestować się także niskim wzrostem, płaskim kształtem tyłu głowy, nieprawidłowym rozwojem miednicy.

Jednak aktor swoim przykładem uczy, że wszelkie ograniczenia można pokonać. A ci, który śmieją się z jego przypadłości nie zasługują na jego uwagę. I choć w serialu charakterystycznie sepleni, to już w pierwszym sezonie jego bohater Dustin bardzo dowcipnie wytłumaczył, dlaczego chłopak jest jaki jest:

Tłumaczyłem ci milion razy, moje zęby nadchodzą! To nazywa się Cleidocranial Dysplasia.

Choć trudno w to uwierzyć, Gaten ma już 16 lat i jest po odpowiedniku naszej studniówki. Na balu pojawił się oczywiście z dziewczyną – swoją sympatią Lizzie Yu. Na zdjęciach widać, że są bardzo szczęśliwi i zakochani.

Zobacz: Córka Umy Thurman jest zjawiskowo piękna! Właśnie poszła w ślady znanej matki i dołączyła do obsady hitowego serialu!

Zobacz: Quentin Tarantino zachwycił się Rafałem Zawieruchą! Polak usłyszał na czerwonym dywanie coś, o czym marzy każdy aktor! Opowiedział też o pracy ze światowymi gwiazdami [WIDEO]

Zobacz: Tłum gwiazd na premierze “Once upon a time in Hollywood” w Cannes: Brad Pitt, Margot Robbie, Leonardo DiCaprio, Rafał Zawierucha


×
×