Gdzie w Polsce i w Europie można zobaczyć miejsca związane z serialami?

Turystyka serialowa to najprężniej rozwijająca się branża tego biznesu. Gdzie możemy pojechać, by zobaczyć miejsca z ukochanych seriali?
Downton Abbey

Downton Abbey to zamek Highclere

 Downton Abbey z Downton Abbey to w rzeczywistości zamek Hihgclere w Hapshire. Lady Carnarvon,  rządzi aktualnie całą posiadłością.To onadostępnia go zwiedzającym, chcącym zobaczyć słynne wnętrza z Downton Abbey i tak finansuje jego utrzymanie. Dziennie zamek odwiedza ok. 1500 gości. Wędrują oni po korytarzach i pokojach, ale też korzystają ze stajni oraz wynajmują domki znajdujące się na terenie posiadłości.  Zamek nie jest otwarty dla zwiedzających codziennie. Dlatego dobrze sprawdzić, czy wtedy, kiedy chcemy odwiedzić posiadłość można to zrobić i czy bilety są dostępne. W zależności od imprezy bilet dla osoby dorosłej może kosztować od 7 do 120 funtów!

Sandomierz, miasto Ojca Mateusza

Od kiedy w mieście jest kręcony kultowy już serial z Arturem Żmijewskim Ojciec Mateusz, rozkwitła tam turystyka i jak się oblicza, zwiększyła o 60 proc, Ale Sandomierz nawet bez  księdza na rowerze jest urokliwy i  ma ciekawą historię.  Oprócz zwiedzania urokliwych uliczek, pięknych kościołów, i chodzenia po lessowych wąwozach, polecamy degustację tamtejszych cydrów, win oraz serów. Strona kulinarna wycieczki do Sandomierza jest równie atrakcyjna co ta wizualna.

Zamek Bobolice czyli Wawel w Koronie Królów

Piękna średniowieczna forteca faktycznie wygląda jak zamek królewski w czasach Kazimierza Wielkiego i pierwszych Jagiellonów.   Bobolice występują więc w Koronie królów. Ten malowniczy zamek w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej można nie tylko zwiedzać, ale także w nim pomieszkać, bowiem jest to również hotel!

Czytaj: Ślicznotka z „M jak miłość” w „Koronie królów”. Kto zagra Jadwigę Andegaweńską?

Ogrodzieniec czyli Wzgórze Sodden z serialu Wiedźmin

To jeden z najciekawszych polskich zamków także w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.To jeden z zamków ze Szlaku Orlich Gniazd, choć po szwedzkim potopie popadł w ruinę  lecz nawet  jako taka jest tak piękna i malownicza, że nie tylko twórcy serialu Wiedźmin postanowili wykorzystać zamek w sweej produkcji. Ogrodzieniec zagrał także w Janosiku. Oczywiście twierdzę można zwiedzać. Po emisji Wiedźmina z pewnością ruch w zamku jest coraz większy.

Zobacz: Kim jest Anya Chalotra czyli Yennefer z serialu Wiedźmin

 Dubrownik czyli King’s Landing ( Królewska przystań) z serialu Gra o tron

Od czasu emisj serialu  to Chorwackie miasteczko nadmorskie w Dalmacji (wpisane na listę dziedzictwa Unesco) przeżywa najazd fanów serialu Gra o tron. Ich inwazja jest na tyle potężna (wciąż), że władze miasta zaczęły się zastanawiać nad  ograniczaniem dostępu i biletowaniem .  Z kolei Czerwona Twierdza  to nieprzetworzony komputerowo fort Lovrijenac zlokalizowany na ponad trzydziestometrowej skale na obrzeżach miasta.

View this post on Instagram

Old Town from above. ???? ~ Photo @t.rads

A post shared by Dubrovnik Croatia (@dubrovnik.croatia) on


×
×