Grzegorz Daukszewicz pokonał chorobę i wraca do pracy. Już jesienią zobaczymy go w kultowym serialu telewizyjnej jedynki!

Mija już prawie rok, od kiedy Grzegorz Daukszewicz zniknął z Na dobre i na złe, gdzie grał doktora Adama, ukochanego doktor Consalidy (Katarzyna Dąbrowska). Teraz aktor wraca na mały ekran we flagowym serialu innego „uciekiniera” z Leśnej Góry. Od września zobaczymy Daukszewicza w nowych odcinkach Ojca Mateusza w TVP 1.
Grzegorz Daukszewicz pokonał chorobę i wraca do pracy. Już jesienią zobaczymy go w kultowym serialu telewizyjnej jedynki!

Grzegorz Daukszewicz wraca do Telewizji Polskiej! Były gwiazdor serialu Na dobre i na złe zagra u boku dawnego doktora Kuby Burskiego. Dla Artura Żmijewskiego to już 22. serialu o księdzu detektywie z Sandomierza.

Kogo zagra przystojny młody aktor? Daukszewicz wcieli się w rolę przedsiębiorcy Błażeja Chyżego. To współwłaściciel nowego Centrum Kultury. Błażej szybko zaskarbi sobie przyjaciół, ale nie wszystkim w Sandomierzu spodoba się jego działalność.

Daukszewicz wraca w Ojcu Mateuszu do aktorstwa serialowego. Z Na dobre i na złe odszedł, bo jakiś czas temu zmagał się z chorobą alkoholową. Choroba nie była kwestią kilku miesięcy, ale zmagał się z nią od dawna.

– Decyzja, żeby odstawić alkohol, dojrzewała we mnie przez kilka ostatnich lat, kiedy zauważyłem, że zaczynam go nadużywać – mówił w magazynie Dobry Tydzień.

Co istotne, do zerwania z niszczącym nałogiem i jednocześnie przyznania się do choroby przed całą Polską zainspirowała go postawa kolegi z warszawskiego Teatru Współczesnego, Borysa Szyca. Szyc również publicznie wyznał, że był uzależniony od alkoholu. Natomiast uzależnienie Daukszewicza prawdopodobnie wzięło się jeszcze z czasów, gdy przeżywał śmiertelną chorobę swojej mamy, Małgorzaty Kreczmar.

Grzegorz Daukszewicz na pewno ma się już lepiej. Sporo występuje w teatrze. Obecnie można go oglądać w przedstawieniu Teatru 6. Piętro, prowadzonego przez kolejnego aktora z Na dobre i na złe czyli Michała Żebrowskiego, serialowego doktora Falkowicza. Daukszewicz gra w przedstawieniu Samotny zachód. Żebrowski zaufał koledze, który przez lata w serialu grał jego brata. To bardzo wiele znaczący gest solidarności i pomocy w procesie pokonywania własnych demonów.

Zobacz: Oto najlepsi serialowi lekarze. Zagłosuj na swojego ulubieńca w medycznym fartuchu! [SONDA]

Zobacz: Zmiany w obsadzie “Na dobre i na złe”! Wiemy, kogo zagra Marcin Przybylski w nowych odcinkach serialu!

Zobacz: Na dobre i na złe po wakacjach 2019: Marcin Molenda wreszcie wykopie się z kłopotów. Wiemy, kto będzie go wspierać


×
×