GTA IV to gratka dla fanów serialu „Narcos”. Twórcy sprytnie połączyli grę z historią słynnego Pablo Escobara. Poznaj szczegóły!

To wielki przebój na rynku gier komputerowych. W sieci pojawiły się informacje, że najnowsza odsłona legendarnego GTA będzie mocno inspirowana serialem Netflixu Narcos. Tym razem twórcy Grand Theft Auto przeniosą nas do Ameryki Południowej. 
Gra GTA IV powstanie w oparciu o serial "Narcos"


To będzie już szósta część legendarnej gry o prawdziwych bandziorach. Poprzednia, piąta została wydana w 2013 roku. Gracze już nie mogą doczekać się kolejnej odsłony! W GTA 5 zadaniem graczy było przede wszystkim wykonywanie misji zgodnie z fabułą gry, zadań pobocznych oraz tych zleconych przez FIB. Mogliśmy także przechwycić transport broni oraz ganiać się ze stróżami prawa po ulicach Vinewood. Wisienką na torcie był napad na bank, który przyniósł graczom fortunę. Mogli ją zainwestować na giełdzie lub kupić nieruchomości w różnych częściach miasta. Emocjonujące, prawda?

Według serwisu Reddit nowy projekt ma nazwę Project Americas. Jego akcja jest osadzona na przełomie lat 70 i 80 w Vice City oraz w nowym miejscu wzorowanym na Rio de Janeiro.

Będzie ona opowiadała o losach Ricardo, który jest młodym handlarzem narkotyków. Następnie zostaje wschodzącą gwiazdą kartelu narkotykowego, choć zaczął jako zwykły szmugler kokainy. Zadaniem Ricarda w GTA 6 będzie zbudowanie własnego imperium narkotykowego. Właśnie tak fabuła gry ma nawiązywać do słynnego serialu Narcos.

Twórcy gry chcą w ten sposób wykorzystać modę na opowieści o kartelach narkotykowych. Takie historie stały się ostatnio popularne, zwłaszcza po emisji takich seriali jak: Narcos, Narcos Meksyk oraz El Chapo. Gra planowana jest na następną generację konsol więc raczej nie na X Boxa one oraz PlayStation 4. Na razie nie wiadomo, kiedy odbędzie się premiera – ale o wszystkim Was poinformujemy!

Przypomnijmy że serial Narcos miał swoją premierę w 2015 r. Opowiada o działalności słynnego Pablo Escobara, potężnego bossa kartelu narkotykowego z Medelin w Kolumbii (w tej roli Wagner Moura). Działalność Escobara związana z handlem kokainą rozrosła się do niespodziewanych rozmiarów.

View this post on Instagram

When nothing can stand in your way. #Narcos

A post shared by Narcos (@narcos) on

Zobacz: Serialowi psychopaci. Nie tylko Artur Skalski z „M jak miłość” sieje postrach wśród widzów! Kto jeszcze? Oto nasz ranking

Zobacz: Najlepsze seriale kostiumowe ostatnich lat. Od “Downton Abbey” po “Koronę królów” [RANKING]

Zobacz: Do TVP ma wrócić kultowy serial! Po 12. latach zobaczymy nowe odcinki hitu?!


×
×