Gwiazda „M jak miłość” w „Koronie królów”. Ślicznotka zagra królową Jadwigę Andegaweńską

Ma zaledwie 21 lat, jest olśniewająco piękna i grała już w serialach M jak miłość, Przyjaciółki i Na Wspólnej. To właśnie młodziutka i śliczna jak marzenie Dagmara Bryzek zagra królową Jadwigę Andegaweńską w powakacyjnych odcinkach serialu Korona królów. 
Gwiazda "M jak miłość" w "Koronie królów". Ślicznotka zagra królową Jadwigę Andegaweńską

Dagmara Bryzek jest studentką krakowskiej szkoły teatralnej, pojawiała się wcześniej w reklamach. To całkiem współczesna dziewczyna, której pasją jest skateboarding. Jednak w Koronie królów przyjdzie jej grać młodziutką cioteczną wnuczkę Kazimierza Wielkiego, która została Królem Polski jako 12-latka. Nie mogła jednak rządzić samodzielnie. Jadwiga musiała poślubić innego władcę. Padło na księcia litewskiego, który miał opinię nieokrzesanego poganina i kobieciarza czyli Jogajłe.

Książę nie miał nawet chrztu i daleko mu było do wykształcenia, jakie odebrała piękna, młoda i wyjątkowo bystra Jadwiga. Jednak ostatnio badacze podkreślają, że mimo różnic w wychowaniu i wieku, para pokochała się, a Jagiełło był dla swej młodej żony kimś w rodzaju ojca, którego opieki i miłości nie zaznała. Robert Węgierski wolał hulanki i swawole od życia rodzinnego. Ponoć nawet był chory na jakąś bliżej niezidentyfikowaną chorobę weneryczną.

Musicie też wiedzieć, że grający Jagiełłę Wasyl Wasyłyk nie jest Litwinem, a Ukraińcem. Polscy widzowie kojarzą go przede wszystkim z filmu Wołyń Wojciecha Smarzowskiego, gdzie wcielił się w postać Ukraińca Petra, gdzie jako jedyny ukraiński aktor został wymieniony w napisach końcowych. Jest wysportowany: trenuje boks i umie jeździć konno. Jest przystojniakiem w typie urody naszego Jakuba Gierszała. Na co dzień mieszka i pracuje w niedalekim Lwowie.

Obojga aktorów nie dzieli co prawda tak kolosalna różnica wieku, jak Jadwigę i Jagiełłę, ale to nie będzie miało znaczenia, jeśli tylko oboje będą dobrze grać.

Szczęśliwego zakończenia nie będzie

Pary tej jednak nie czeka zbyt długie pożycie, ponieważ Jadwiga umrze w wieku 25 lat wydając na świat córkę. Królowa zmarła w wyniku gorączki poporodowej, a dziecko, królewna Elżbieta, również zmarła…

W nowym sezonie Korony królów widzowie zobaczą również takich aktorów jak: Dorota Naruszewicz (w roli matki Władysława Jagiełły), czy Natalia Lesz (kapłanka Ragana). W trzecim sezonie pojawią się także bohaterowie dobrze znani z wcześniejszych odcinków Korony królów- m.in. Marcin Rogacewicz (Jaśko), czy Paulina Lasota (Cudka).

Zobacz: Korona królów. Nowa żona Kazimierza Wielkiego. Kim jest Aleksandra Nowosadko?

Zobacz: Korona królów. Internauci bezlitośni dla nowego serialu TVP! Wytykają kardynalne błędy historyczne!

Zobacz: Najlepsze seriale kostiumowe ostatnich lat. Od “Downton Abbey” po “Koronę królów” [RANKING]


×
×