×

Gwiazdy, których już z nami nie ma. Na wspomnienia ich ról, łezka kręci się w oku. Tęsknicie?

Kochaliśmy ich, gdy grali w serialach, a gdy zmarli wielu nas płakało, jak po członkach najbliższej rodziny. Tęsknicie? 

Mariusz Sabiniewicz z M jak miłość

Był świetnym Norbertem w M jak miłość, drugim mężem Marty (Dominika Ostałowska) i cudownym aktorem. Jednak w 2007 roku Sabiniewicz zmarł na raka trzustki. Miał zaledwie 44 lata.

Maciej Kozłowski z M jak miłość

Choć wcielał się w piekielnie złego Jamrożego z M jak miłość, który dręczył Hankę Mostowiak (Małgorzata Kożuchowska), prywatnie był łagodnym i dobrym człowiekiem. Maciej Kozłowski zmarł w 2010 roku z powodu powikłań przy zapaleniu wątroby typu c, z którym zmagał się od dawna. Miał zaledwie 52 lata.

Witold Pyrkosz z M jak miłość

Przez 17 lat wcielał się w rolę Lucjana Mostowiaka, seniora rodu z Grabiny. Sędziwy aktor zmarł niedługo po swoich 90. urodzinach. Pyrkosz trafi do szpitala z zapaleniem płuc i niestety to ono zabiło gwiazdora, znanego także z seriali Czterej pancerni i pies czy Alternatywy 4.

Zofia Czerwińska ze Świata według Kiepskich

Zmarła w wyniku trudnej operacji. Sędziwa aktorka miła 85 lat i cierpiała na zwyrodnienie kręgosłupa, które uniemożliwiło jej normalne funkcjonowanie. Była świadoma ryzyka, jakie niosła operacja, dlatego przed zabiegiem pożegnała się ze wszystkimi. Aktorka zmarła w 2019 roku.

Zygmunt Kęstowicz z Klanu

Nim został Władysławem Lubiczem, pokochały go dzieci dzięki programowi telewizyjnemu Piątek z Pankracym. Kęstowicz zmarł w wyniku choroby nowotworowej w 2007 roku. Miał 86 lat.

Agnieszka Kotulanka z Klanu

Aktorka grająca Krystynę Lubicz prywatnie latami zmagała się z choroba alkoholowa. W klanie z tego powodu ją uśmiercono. Gdy aktorka odstawiła alkohol, nagle zmarła w 2018 roku w wieku zaledwie 61 lat z powodu wylewu.

Daria Trafankowska z Na dobre i na złe

Był świetna odtwórczynią roli siostry przełożonej Danusi. Zmarła w 2004 roku. Chorowała na raka trzustki.

Henryk Machalica ze Złotopolskich

Tten uwielbiany aktor zmarł w 2004 roku. Serialowy Dionizy Złotopolski spadł z konia. Urazy okazały się śmiertelne.

Janusz Zakrzeński z M jak miłość i Nad Niemnem

Był świetnym Benedyktem Korczyńskim w Nad Niemnem, a jedną z ostatnich swoich ról grał w M jak miłość, gdzie został mentorem i przyjacielem Pawła Zduńskiego (Rafał Mroczek), profesorem Michałem Dziduszko. Aktor zginał w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010. Leciał wraz z delegacją państwową na obchody rocznicy zbrodni katyńskiej.

Luke Perry z Beverly Hills 90210

Gwiazdor Beverly Hills 90210 zmarł w marcu 2019 r. z powodu niedokrwiennego udaru mózgu. Nie doczekał premiery nowej serii Bevrely Hills 90210 ani swojego ślubu z Wendy Bauer, który miał się odbyć 17 sierpnia. Miał 52 lata.

Leon Niemczyk z seriali Ranczo i Złotopolscy

Ten wybitny aktor zagrał w swoim życiu ponad 400 ról w serialach i filmach, a tymi, które pozostaną w pamięci fanów będą role Jana Japycza w Ranczu i Emila w Złotopolskich. To aktor, którego życie było barwniejsze nawet niż jego filmy. Podczas wojny służył w armii generała Pattona, potem , gdy wrócił do Polski, był więziony. Zmarł w 2006 roku wyniku choroby nowotworowej płuc. Miał 83 lata.

Zobacz: Najgłośniejsze przeszczepy na szklanym ekranie. W życiu nie zdarzają się często – w serialach wręcz odwrotnie! Oto lista

Zobacz: Serialowi psychopaci. Nie tylko Artur Skalski z “M jak miłość” sieje postrach wśród widzów! Kto jeszcze? Oto nasz ranking

Zobacz: Najlepsze seriale kostiumowe ostatnich lat. Od “Downton Abbey” po “Koronę królów” [RANKING]

Może Cię zainteresować