×

Jakie seriale Polacy najczęściej oglądają w Internecie? Będziecie zaskoczeni ścisłą czołówką!

Polscy telewidzowie oglądając tradycyjną telewizję najlepiej bawią się oglądając polskie produkcje w rodzaju M jak miłość. Ale oglądając seriale w internecie wybierają zupełnie inne gatunki!

Wszystkiego tego można się dowiedzieć z raportu agencji Wavemaker, która w kwietniu 219 roku przeprowadziła badania na reprezentatywnej próbie 1500 osób. Gdzie Polacy oglądają seriale – zarówno w Netflixie, jak i HBO ( po 47 proc). Na trzecim miejscu jest TVN VOD,gdzie zaczęły pojawiać się pierwsze produkcje premium.

Według raportu seriale w sieci ogląda 64 proc internautów powyżej 16. roku życia, czyli 15 mln Polaków! Większość tych widzów stanowią osoby młode (16-34 lata), i to one uprawiają tzw binge-watching czyli oglądanie ciurkiem kilku odcinków danego sezonu.

Większość widzów ogląda co najmniej dwa odcinki za jednym zamachem. Najchętniej widziane przez internautów są odcinki trwające do 45 minut: woli je aż 40 proc. badanych. 26 proc. zaś – odcinki trwające do godziny.

Polacy wciąż są przywiązani do tego, by listy dialogowe czytał im lektor. Tak właśnie ogląda seriale aż 71 proc. naszych internautów. Tylko 25 proc. wybiera napisy. Reszta ogląda seriale, zwłaszcza te angielskojęzyczne w z napisami oryginalnymi.

Jakie produkcje Polacy oglądają najchętniej? Na pierwszym miejscu jest oczywiście Gra o tron która obejrzało ponad 8 mln polskich Internautów. Drugie miejsce zajęła polska produkcja – serial Kobiety mafii, którą widziało 6,9 mln Polaków. Na trzecim miejscu znaleźli się cenieni nad Wisłą Wikingowie ( 5,9) na czwartym The Walking Dead (5 mln). Niespodzianka to piąte miejsce Lucyfera (4,4 mln widzów), ale poprzednie sezony tego serialu były pokazywane przez TVN7. Żaden z tych seriali nie jest produkcją obyczajową, a większość osiągnęła lepsze wyniki niż liderzy telewizji tradycyjnej na czele z M jak miłość.

Świadczy to zapewne o tym, że… to powolny koniec tradycyjnej telewizji. Seriale przenoszą się powoli do internetu, gdzie widzowie mogą je oglądać kiedy i jak chcą, a w niektórych przypadkach – także bez czekana na następny odcinek.

Zobacz: Anthony Hopkins i Jonathan Pryce w nowym serialu Netflixa. Premiera “Dwóch papieży” jeszcze w tym roku!

Zobacz: Najlepsze seriale kostiumowe ostatnich lat. Od “Downton Abbey” po “Koronę królów” [RANKING]

Zobacz: Najlepsze seriale z kobietami w rolach głównych. Co wolisz – “Wielkie kłamstewka”, “Przyjaciółki” czy “Pod powierzchnią”?

Może Cię zainteresować