Jaskier z Wiedźmina przyjedzie do Polski i zaśpiewa? To możliwe!

Czy uda się zaprosić aktora grającego barda Jaskra w Wiedźminie na letni festiwal Open'er w 2020 roku, by zaśpiewał przebój z serialu Toss a Coin to Your Witcher? To możliwe! Fani utworzyli na Facebooku wydarzenie „Jaskier at Open'er 2020”. Zainteresowanie jest tak duże, że organizator napisał w tej sprawie do twórców festiwalu.

Serial Wiedźmin ma już swoje grono wiernych fanów. Pod koniec roku 2019 stał się najpopularniejszym serialem z platform streamingowych na świecie.Wykonawcą piosenki Toss a Coin to Your Witcher (w polskim tłumaczeniu to „Grosza daj Wiedźminowi”) jest aktor Joey Batey. Nie jest on serialowym nowicjuszem. Uważni fani seriali widzieli go już w serialu Biała Królowa, gdzie zagrał Edwarda Lancastera. Był też Pierre’em w Templariuszach. Jednak największą sławę aktorowi przyniosła rewelacyjna rola barda Jaskra w Wiedźminie.

Czytaj: Najprzystojniejsi zagraniczni gwiazdorzy serialowi

To właśnie on w drugim odcinku serialu śpiewa piosenkę Toss a coin to your witcher, która stała się hitem Internetu.

Ale Joey spokojnie mógłby wystąpić na Open’erze 2020. Ma swój zespół The Amazing Devil. Jest więc możliwe, że Batey faktycznie otrzyma propozycję wystąpienia podczas Open’era. Zwłaszcza, że w zeszłym roku, w ramach promocji trzeciego sezonu serialu, gościli aktorów ze Stranger Things.

Przeczytaj: Maciej Musiał wyjeżdża z Polski. Dla kariery czy dla dziewczyny?

Niewątpliwie wydarzeniem byłoby też to, gdyby Joey Batey zaśpiewał  przebój z równie dobrym polskim wykonawcą piosenki Grosza daj wiedźminowi czyli aktorem Marcinem Francem. Polska wersja ma na You Tube ponad dwa miliony wyświetleń.To on właśnie użyczył głosu Jaskrowi w polskiej wersji dubbingowej Wiedźmina.  Franc na co dzień gra w stołecznym teatrze Roma i gościnnie w teatrze Narodowym.

A gdyby jeszcze w tym duecie wraz z dwoma młodzieńcami zaśpiewał Zbigniew Zamachowski czyli Jaskier z polskiego serialu o  Geralcie z Rivii, byłoby po prostu bosko.

 

 


×
×