Już jest odcinek specjalny serialu o katastrofie w Czarnobylu! Fani produkcji koniecznie muszą to zobaczyć!

Czarnobyl to odnoszący na świecie miniserial HBO. Stacja właśnie udostępniła fanom produkcji dodatek, w którym dowiadujemy się więcej o postaci Walerija Legasowa.
Już jest odcinek specjalny serialu o katastrofie w Czarnobylu! Fani produkcji koniecznie muszą to zobaczyć!

Pięcioodcinkowy Czarnobyl zadebiutowała na antenie HBO 7 maja 2019. Serial bardzo się spodobał i dostał 19 nominacji w różnych kategoriach do nagród Emmy. O czym jest bonusowy odcinek serialu Czarnobyl?

Zobacz: Nominacje do nagród Emmy. „Gra o tron” triumfuje, ale rywalizacja będzie zacięta!

Na YouTube, Spotify i Apple możemy już zobaczyć materiał od HBO. W tym bonusowym odcinku pojawia się grający Walerija Legasowa Jared Harris. Legasow był radzieckim chemikiem, członkiem Akademii Nauk ZSRR, a także zastępcą dyrektora Instytutu Energii Atomowej im. I. Kurczatowa. Gdy w elektrowni atomowej w Czarnobylu doszło do tragedii i wybuchu jednego z reaktorów, naukowiec został ekspertem naukowym komisji śledczej do zbadania przyczyn awarii.

Zobacz: Wiemy, jaki serial ogląda królowa Elżbieta II! Jedna ze scen bardzo ją oburzyła!

Natomiast w podkaście grający go aktor opowiada m. in. jak przygotowywał się do roli, która zapewniła mu światową sławę.Wcześniej Harrisa mogliśmy oglądać m. in w serialu The Crown, gdzie zagrał krótką ale dramatyczna rolę ojca królowej Elżbiety – Jerzego VI.

Aktor jest synem nieżyjącego już Richarda Harrisa, znanego świetnie polskim widzom jako pierwszy odtwórca roli Dumbledore’a w filmach o Harrym Potterze. Ale na szósty odcinek Czarnobyla składa się nie tylko opowieść Harrisa, ale też bardzo współczesne problemy. Craig Mazin wspomina, że choć od katastrofy w Czarnobylu minęły 33 lata, ludzie wciąż nie są w stanie w pełni opanować mocy energii atomowej. Nawiązuje tym samym do niedawnej eksplozji rakiet atomowych, do której doszło 15 sierpnia. Już nazywa się tę katastrofę „powtórką z Czarnobyla”, jednak rosyjskie władze nadal nie widzą problemu i twierdzą, że nie ma żadnego wzrostu promieniowania, choć zagraniczne badania mówią zupełnie co innego.

Zobacz: “The Crown” 3 sezon już w listopadzie? Tobias Menzies czyli serialowy książę Filip zdradził sekret najdroższej produkcji Netflixa

Czy w związku z podcastem możemy liczyć na kolejny sezon Czarnobyla? Twórcy serialu podkreślają , że chętnie wrócą do tematyki katastrof w elektrowniach atomowych, ale historia o Czarnobylu już została opowiedziana. Natomiast swój serial przygotowują tez filmowcy rosyjscy. Ma on być odpowiedzią na zbyt liczne uproszczenia i przekłamania w serialu HBO.


×
×