Kamerdyner: Sebastian Fabijański i Janusz Gajos w nowym serialu TVP1. Kiedy premiera?

Kamerdyner – świetny film Filipa Bajona z Sebastianem Fabijańskim i Januszem Gajosem w rolach głównych będzie też sześcioodcinkowym serialem. Poznaj szczegóły!
Kamerdyner: Sebastian Fabijański i Janusz Gajos w nowym serialu TVP1. Kiedy premiera?

Film Kamerdyner został pokazany 1 listopada 2019 w TVP1 i bardzo spodobał się widzom.

To epicka opowieść o kaszubskim pograniczu, wielkie kino tożsamościowo-historyczne 1.11.2019 w TVP1 średnio 2,7 mln widzów, pik prawie 3 mln – poinformował na Twitterze prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski.

Zobacz: Szadź, Aleksandra Popławska i Maciej Stuhr w rolach głównych nowego serialu TVN. Znamy szczegóły!

Prezes Kurski obiecał też, że TVP1 w najbliższym czasie pokaże serialową wersję Kamerdynera filmu.

Tym milej zaprosić mi Państwa na pełną wersję tej kaszubskiej epopei w 6-odcinkowym serialu TVP1 zimą 2020/21 – zapowiedział.

Akcja filmu opowiada historię pruskiego rodu von Krauss zamieszkującego w okolicy Pucka, jak również miłości pomiędzy kaszubskim chłopcem Mateuszem (Sebastian Fabijański) a niemiecką arystokratką Maritą (Marianna Zydek) i rozgrywa się w latach 1900-1945. Scenariusz ukazuje powikłane losy Polaków, Niemców i Kaszówbów zamieszkujących dawne polsko-niemieckie pogranicze na północnych Kaszubach, na którym linia granicy wytyczonej w Wersalu po I wojnie światowej podzieliła nie tylko ziemię, lecz także ludzi.

Sprawdź: Wielkie święto dla widzów i twórców „M jak miłość”. Ekipa ma poważny powód do świętowania!

Jednym z ważnych motywów tego filmu są antagonizmy narodowościowe. Konflikt ten 1939 roku zakończył się masowym mordem popełnionym na m.in.tysiącach Kaszubów w lasach pod Piaśnicą.

Oprócz Fabijańskiego i Zydek główne role w filmie zagrali Janusz Gajos, Anna Radwan, Adam Woronowicz, Sławomir Orzechowski, Diana Zamojska, Borys Szyc i Łukasz Simlat.

TVP przed emisją Kamerdynera w odcinkach stanowczo powinna rozważyć wprowadzenie napisów. Wiele dialogów w filmie jest w języku kaszubskim, co bardzo utrudnia zrozumienie tego, o czym mówią wszyscy bohaterowie. Prawdopodobnie serial w reżyserii Filipa Bajona może odnieść taki sukces jak przed laty Biała wizytówka – serialowa wersja legendarnego Magnata.

Zobaczcie tutaj: Gwiazdy „M jak miłość” kiedyś i dziś. Jak się zmieniły? Od ich pierwszych dni na planie minęło już 19 lat!


×
×