Trwają prace nad nowym serialem historycznym TVP „Dom pod Dwoma Orłami”. To będzie kolejny hit!

Właśnie ruszyły zdjęcia do nowego serialu historycznego TVP Dom pod Dwoma Orłami. W jednej z głównych ról występuje dawno niewidziana na małym ekranie Karolina Gruszka.
Karolina Gruszka gwiazdą serialu "Dom pod Dwoma Orłami"

Dom pod Dwoma Orłami opowie o losach Polaków, Niemców i Ukraińców, których drogi krzyżują się w starej, poniemieckiej willi we Wrocławiu. Akcja serialu rozpocznie się w 1997 roku, na dzień przed słynną powodzią. Marianna, która nie spodziewa się, że żywioł zniszczy tak wiele, wraca wraz z narzeczonym ze stypendium w USA.

Zobacz: Ula Mostowiak w śmiertlenym niebezpieczeństwie. Iga Krefft też odchodzi z „M jak miłość”?

W nocy woda zalewa tytułowy dom do wysokości pierwszego piętra, kiedy opada, okazuje się, że żywioł odsłonił skrywane głęboko tajemnice. Ich poznawanie przenosi akcję do roku 1918, do ziemskiego majątku niemieckiej rodziny Weberów oraz na Kresy dawnej Rzeczpospolitej. Na pewno będą one dociągnięte aż do końca II wojny światowej.

Prace nad serialem trwały aż cztery lata, lecz dopiero teraz ekipa wyruszyła na plan zdjęciowy. Póki co zdjęcia do serialu realizowane są we Wrocławiu oraz Legnicy. Reżyserem Domu pod Dwoma Orłami jest Waldemar Krzystek, znany przede wszystkim jako reżyser filmu i serialu Mała Moskwa z Lesławem Żurkiem.

Zobacz: „Boże ciało” hitem w Ameryce! Już jest plan na nowy serial w oparciu o scenariusz Jana Komasy

Wiadomo, że jedną z głównych ról w serialu Dom pod Dwoma Orłami zagra Karolina Gruszka. Aktorkę ostatnio widzieliśmy w filmach Ach, śpij kochanie, w Sztuce kochania oraz w rosyjskim serialu Moscow Noir. Od dawna jednak nie grała w polskiej seryjnej produkcji, a przecież taki hit jak Boża podszewka przyniósł młodziutkiej Gruszce ponad 20 lat temu popularność i rozpoznawalność.

Aktorka jest dość wybredna jeśli chodzi o przyjmowanie nowych ról.

Nie jestem jednak na etapie podróżowania za pracą i myśleniu o robieniu kariery. Nigdy nie uważałam, że zawód jest na pierwszym miejscu. Mam silne zakorzenienie w teatrze, przestrzeni, w której się spełniam. Jeśli chodzi o filmy, to stoję przed wyborem, czy przyjmować porządne propozycje komercyjne, które jednak nie mają w sobie przestrzeni na twórczość, czy czekać na takie, które takie możliwości dają. Jest to pewien problem, zwłaszcza w naszym kraju, gdzie propozycji dla kobiet jest mało. Dla kobiet w średnim wieku jeszcze mniej. Wolę poczekać- mówiła jakiś czas temu w rozmowie z portalem onet.pl.

Data premiery Domu pod Dwoma Orłami także jest póki co nieznana. Serial pokaże TVP.

Zobacz: Tomasz Ciachorowski w szczerych słowach dziękuje Adrianie Kalskiej. Mikołaj Roznerski ma powód do zazdrości!


×
×