Katarzyna Smutniak jako Liwia Druzylla w hitowej produkcji o imperium Rzymskim! Kiedy premiera?

Wielka duma i radość, gdy Polka odnosi kolejne sukcesy na arenie międzynarodowej. Katarzyna Smutniak zgarnęła główną rolę w serialu Domina!
Katarzyna Smutniak jako Liwia Druzylla w hitowej produkcji o imperium Rzymskim! Kiedy premiera?

To może być hit porównywalny ze słynnym serialem Ja, Klaudiusz. I bardziej krwawy niż Gra o tron. Tym bardziej cieszy, że w serialu kostiumowym z czasów cesarstwa rzymskiego Domina główna rolę kobiecą gra polska aktorka Kasia Smutniak. W dodatku w serialu wystąpi wiele gwiazd, na czele z dawno niewidzianą Isabellą Rossellini. Kiedy odbędzie się premiera Dominy?

Zobacz: Kim jest Dominika Paleta? Meksykańska piękność o polskich korzeniach ma szansę na rolę w serialu TVN

Domina opowie o początkach Cesarstwa Rzymskiego z kobiecego punktu widzenia. Główną bohaterką jest Liwia Druzylla, którą właśnie gra Kasia Smutniak.

Jej bohaterka to rzymska arystokratka, która w wieku 15 lat, poślubiła swojego kuzyna Tyberiusza Klaudiusza Nerona. Urodziła mu urodziła dwóch synów – przyszłego cesarza Tyberiusza oraz Druzusa. Jej małżeństwo nie przetrwało, bo kiedy była w ciąży z drugim synem, uwagę zwrócił na nią Oktawian August. Doprowadził potem do rozwodu ukochanej i sam się z nią ożenił. Było to jednak bezdzietne małżeństwo, jedyne ich dziecko urodziło się martwe…

Sprawdź: Karolina Gruszka w nowym, kryminalnym serialu TVN. Premiera już wiosną! Poznaj szczegóły produkcji

W ten sposób Liwia Druzylla stała się pierwszą kobietą Rzymu. By utorować synowi drogę do tronu, zręcznie posługiwała się ludźmi biegle władającymi sztyletami i trucizną. W tej dziedzinie z pewnością odniosła sukces.

W obsadzie Dominy znaleźli się również: Liam Cunnningham (jako Marek Liwiusz Druzus, ojciec Liwii), Isabella Rossellini (jako Balbina, jedna z przeciwniczek Liwii), Matthew McNulty (jako Gajusz Juliusz Cezar Germanik, czyli późniejszy cesarz Kaligula), Christine Bottomley (jako Skrybonia, druga żona Oktawiana), Colette Tchantcho (jako Antygona), Ben Batt (jako Marek Agrypa, zaufany Oktawiana, przez co Liwia uważała go za wroga), Enzo Cilenti (jako Tyberiusz Klaudiusz Neron, czyli późniejszy cesarz Tyberiusz) oraz Claire Forlani (jako Oktawia, córka Klaudiusza, późniejsza żona Nerona).

Zobacz: Aktor z serialu „Zniewolona” przed laty grał w polskiej produkcji. Rozpoznajecie?

Na razie nie wiadomo, kiedy odbędzie się premiera serialu robionego dla telewizji Sky. Ponieważ zdjęcia dopiero ruszyły, można przypuszczać, że będzie to początek przyszłego toku.


×
×