Nowy serial z Helen Mirren! „Katarzyna Wielka” podbije serca widzów. Już znamy szczegóły produkcji

HBO trochę pozazdrościło Netflixowi serialu The Crown i postanowiło nakręcić własny. Miniserial Katarzyna Wielka z Helen Mirren w tytułowej roli, będzie można oglądać na HBO już tej jesienią.
Helen Mirren

Helen Mirren nie bez powodu dostała tę rolę. Gwiazda ma rosyjskie korzenie: jej ojcem był rosyjski arystokrata, który zbiegł do Anglii podczas rewolucji październikowej. Natomiast Caryca Katarzyna była z pochodzenia niemiecką księżniczką.

Aby serial Katarzyna Wielka miał godną oprawę i poziom, stacja zdecydowała się zatrudnić reżysera wspomnianego serialu, Philipa Martina. Dokładna data premiery nie jest na ten moment znana, ale obsada czteroodcinkowej produkcji zachęca do jej obejrzenia. W serialu wystąpią Helen Mirren w roli tytułowej, Jason Clarke jako Grigorij Potiomkin, znana z filmu Notting Hill Gina McKee jako Hrabina Praskowia Brus, gwiazda filmów o Bondzie Rory Kinnear jako Minister Nikita Panin, Joseph Quinn jako Paweł I oraz Richard Roxburgh jako Grigorij Orłow.

W serialu władczyni będzie pokazana jako niezwykle nowoczesna kobieta: władcza, samodzielna, inteligentna, żądna władzy, pieniędzy. Lecz przede wszystkim świadoma swych potrzeb i wyzwolona seksualnie.

Caryca Katarzyna sprawowała najwyższą władzę w Rosji przez niemal połowę XVIII wieku. Miniserial skupi się na schyłku panowania Katarzyny i jej ognistym romansie z ekscentrycznym politykiem Grigorijem Potiomkinem. Był on młodszy od Katarzyny i znali się od dawna zanim zostali kochankami. Arystokrata był bardzo przystojny, świetnie zbudowany, do tego szarmancki i piekielnie inteligentny oraz pracowity. A te cechy oraz umiejętność aranżowania wyrafinowanych rozrywek zawsze pociągały carycę. Starzejąca się władczyni zakochała się w nim niczym uczennica. A pod koniec jej życia ponoć zawarli potajemny ślub. To jednak nie przeszkadzało, by w tym czasie Katarzyna miała równolegle wiele erotycznych przygód z coraz młodszymi kochankami. Na ile jest to prawda, a na ile – szkalowanie tej postaci przez historyków, zatrudnionych potem przez jej syna, który nienawidził matki? Być może serial HBO udzieli choć części odpowiedzi na te pytania.

Zobacz: Serialowi psychopaci. Nie tylko Artur Skalski z “M jak miłość” sieje postrach wśród widzów! Kto jeszcze? Oto nasz ranking

Zobacz: Najlepsze seriale kostiumowe ostatnich lat. Od “Downton Abbey” po “Koronę królów” [RANKING]

Zobacz: Najlepsze seriale z kobietami w rolach głównych. Co wolisz – “Wielkie kłamstewka”, “Przyjaciółki” czy “Pod powierzchnią”?


×
×