Kim jest Marta Dobecka? Wróżymy jej taką karierę, jaką dziś robi Barbara Kurdej-Szatan

Jest zgrabną sympatyczną blondynką z reklam pewnego banku. Pokazuje się w nich w towarzystwie Dawida Podsiadło. Dzięki nim stała się rozpoznawalna. Czy zrobi równie duża karierę co swego czasu Barbara Kurdej-Szatan? Kim jest Marta Dobecka, grająca ową blondynkę?
Kim jest Marta Dobecka? Wróżymy jej taką karierę, jaką dziś robi Barbara Kurdej-Szatan

Marta Dobecka jest nieco starsza od Basi – ma 34 lata. To absolwentka warszawskiej Akademii Teatralnej. W 2007 roku zagrała w kultowym dziś serialu Magda M., gdzie jej bohaterka próbowała uwieść głównego bohatera większość jej dorobku telewizyjnego to epizody w popularnych serialach. Ostatnio widzieliśmy ją m. in. w Komisarzu Aleksie, Ojcu Mateuszu, Drogach wolności, Echu serca, Na dobre i na złe czy w Drugiej szansie. Ale zagrała także większe role.

Zobacz: Mesjasz. Nowy serial Netflixa już budzi kontrowersje. Kto wcieli się w rolę proroka?

Tę do tej pory największą zagrała w Barwach szczęścia: wcielała się tam w menedżer Patrycję Tomaszewską. Oraz w Skazanych, gdzie zagrała żonę mafiosa. Ale seriale to tylko wycinek działalności Marty Dobeckiej. Jest ona bowiem uznaną i cenioną aktorką dubbingową z naprawdę imponującym dorobkiem. Pracować zaczęła jako 10-latka, i w użyczyła swego głosu setko postaci z seriali animowanych. Ale też słychać ją w filmach oscarowych – Moim Vincencie i W głowie się nie mieści, ale też w dubbingu do wielu filmów ze świata Marvela. Dostała też jedną z głównych ról w dubbingu do Ciemnego Kryształu na Netflixie.

Sprawdź koniecznie: Barbara Kurdej-Szatan uśmiercona w „M jak miłość”? Aktorka skomentowała scenariusz nowych odcinków

A jaka jest prywatnie? Otóż… ma też drugi zawód. Niedawno chwaliła się dyplomem doradcy medycyny naturalnej, który dostała po kilkumiesięcznym kursie. Bardzo dba o ekologię, kocha zwierzęta i ma adoptowanego mopsa o imieniu Dzidka.

Zobacz: W głębi lasu. Nowy serial Netflixa z Grzegorzem Damięckim i Agnieszką Grochowską

Może twórcy seriali wreszcie zauważą talent i charyzmę Marty, która prywatnie wygląda nieco inaczej niż nieco sztywna urzędniczka z reklamy. Na pewno aktorka zasługuje co najmniej na taką szansę jak Barbara Kurdej-Szatan, o której jeszcze sześć lat temu nikt nie słyszał.


×
×