Bieda w „Klanie”. To jedyny serial, na planie którego panują tak koszmarne warunki!

Nie ma co kryć, że Klan jest produkcją z niewielkim budżetem. W porównaniu do innych seriali TVP1 - tu nie ma pieniędzy na stylistów! O wszystkim opowiedział jeden z głównych aktorów.
Bieda w "Klanie". To jedyny serial, na planie którego panują takie warunki!

Są seriale – nawet w Polsce- z ogromnymi budżetami. Są też takie, w których widać, że zostały zrobione „po taniości”. Jak poczciwy, kręcony od ponad 22 lat Klan, w którym jest tak skromnie, że aktorzy muszą grać we własnych ubraniach a nie w pieczołowicie przygotowanych kostiumach!

Zobacz: Dramat Oli Lubicz z „Klanu”. Młoda mężatka już nigdy nie zobaczy ukochanego?! Wiemy, co stało się z Rafałem

Takie rozwiązanie jest stosowane wyłącznie w Klanie. Ostatnio takie sytuacje zdarzały się w PRL-u, gdy faktycznie ciężko było zdobyć ładne, kolorowe ubrania. Dziś, kiedy sklepy odzieżowe walczą o klientów, trudno sobie to wyobrazić Na planie M jak miłość, Na Wspólnej czy w Pierwszej miłości aktorzy nie muszą się martwić, w czym będą grać poszczególne sceny. Wręcz przeciwnie – zawsze są nienagannie wystylizowani i wiele fanek serialu podziwia ich styl.

A przecież stroje aktorów to idealne miejsce na dozwolone w serialach lokowanie produktu. Może firmy odzieżowe powinny ubierać bohaterów Klanu? Stosowne informacje pojawiłyby się w napisach końcowych i problem zniknąłby sam? Na zachodzie firmy biją się wręcz o taką reklamę!

Zobacz: Klan (odc. 3542): Kasia Lubicz straci głowę dla pasierba? Początek ich znajomości nie będzie miły, za to potem…

Niegdyś Klan był bardzo popularnym serialem. Bywało, że losy rodziny Lubiczów i ich przyjaciół śledziło aż 10 mln osób! Jednak i wtedy nie było tam zbyt dobrych warunków. Zdjęcia kręcono w ciasnych halach na Woronicza, gdzie mieściły się serialowe mieszkania głównych bohaterów zaplecze było niewielkie – aktorzy mieli niewiele miejsca by się przebrać albo odpocząć między scenami. Teraz losy rodziny Lubiczów ogląda średnio 1,22 mln. widzów. Wciąż jednak ma swoich wiernych fanów.

Kobiety mają większe wymagania, więc przydałoby się więcej pieniędzy na lepsze stroje. Niestety nasz plan nie jest specjalnie dofinansowywany. A że panie chcą wyglądać piękniej to proponują własne kreacje. Na pewno gdybyśmy mieli więcej pieniędzy to wszystko na ekranie wyglądałoby lepiej – mówił w wywiadzie dla Faktu Tomasz Stockinger, grający w Klanie od początku doktora Pawła Lubicza. Na szczęście on sam nie musi grać w prywatnych ciuchach.

Zobacz: Kaja Paschalska wreszcie pokazała chłopaka! To megagwiazda rapu! Większa niż Taco Hemingway!


×
×