Grażyna Szapołowska zgarnie majątek za pracę na planie „Korony królów”. Ile zarobi?

Ile zarobi Grażyna Szapołowska na planie serialu Korona królów? Na konto aktorki wpłynie niedługo zawrotna kwota!
Grażyna Szapołowska

Grażyna Szapołowska znana chociażby z Czterdziestolatka, Magdy M. czy Pana Tadeusza wcieli się w rolę eleganckiej i piekielnie ambitnej księżnej Eufemii, żony księcia Władysława Opolczyka – w tej roli wystąpi gwiazda Pierwszej miłości Zbigniew Suszyński. Obie postacie są historyczne. Książę był w 1378 r. wielkorządcą Polski, czyli rządził nad Wisłą z ramienia króla Ludwika Węgierskiego, który rezydował w Budzie, ówczesnej stolicy Węgier.

Zobacz: Korona królów. Nowa żona Kazimierza Wielkiego. Kim jest Aleksandra Nowosadko?

Po śmierci Ludwika, siostrzeńca ostatniego Piasta na polskim tronie czyli Kazimierza Wielkiego, w Opolczyku obudziły się, zapewne wzniecone przez żonę Eufemię, ambicje by samemu zostać królem. Wtedy piękna i żądna władzy księżna zostałaby koronowana na królową Polski.

Krótko mówiąc, żona Opolczyka to z pewnością postać nietuzinkowa, więc i grająca ją aktorka musi być charyzmatyczna, jak Grażyna Szapołowska. Produkcji Korony królów bardzo zależało, by to właśnie ona wcieliła się w Eufemie. Stąd też dość wysoka, jak na telenowele historyczną stawka za dzień zdjęciowy – 5 tysięcy złotych. Ponoć żadna z gwiazd Korony Królów nie dostaje tak wysokiej gaży. Na zaangażowaniu Grażyny Szapołowskiej najbardziej podobno zależało prezesowi TVP Jackowi Kurskiemu, prywatnie – wielbicielowi pięknej gwiazdy.

Zobacz: Najlepsze seriale kostiumowe ostatnich lat. Od “Downton Abbey” po “Koronę królów” [RANKING]

Jedno jest pewne: Szapołowska do roli bardzo pasuje i już są dla niej szykowane wykwintne i piękne stroje, by mogła olśniewać widzów. Ciekawe, jak będzie się czuła w historycznych kostiumach, bo znaczna część jej filmografii to jednak produkcje współczesne. Wyjątkiem jest tu Pan Tadeusz, w którym Szapołowska wcielała się w seksowną uwodzicielkę Telimenę.

– 19 listopada pani Grażyna wejdzie po raz pierwszy na plan. Teraz trwają przymiarki jej kostiumów, są próby charakteryzacji. Wszystko po to, by jako księżna wypadła wiarygodnie – wyjaśnił w Super Expressie jeden z pracowników Telewizji Polskiej.

Zobacz: Wasyl Wasyłyk szczerze o pracy na planie serialu „Korona królów”: „Ta rola jest dla mnie prawdziwym wyzwaniem”


×
×