×

Wielki powrót Natalii Lesz! Gwiazda dołączyła do obsady najgłośniejszej produkcji TVP!

Nowy sezon serialu Korona królów przyniesie ogromne zmiany. W serialu zobaczymy dwójkę nowych królów i gwiazdy w pozostałych rolach. Wśród nich Natalię Lesz, piosenkarkę i aktorkę, która wraca do show-biznesu po kilkuletniej przerwie.

W poprzednich sezonach role króla Kazimierza wielkiego grało dwóch aktorów – Mateusz Król oraz Andrzej Hausner. Zgodnie z prawdą historyczną Kazimierz zmarł, bezpotomnie. W nowych powakacyjnych odcinkach Korony królów poznamy dwoje nowych królów Polski.

To nie pomyłka. Zarówno pierwszy założyciel dynastii Jagiellonów Władysław Jagiełło, jak i Jadwiga Andegaweńska byli królami Polski. Już znamy odtwórców tych ról. W roli Jadwigi zobaczymy Dagmarę Bryzek. Aktorka ma już za sobą niewielkie role w M jak miłość, Na Wspólnej czy Przyjaciółkach. Z kolei jej serialowego męża zagra ukraiński amant Wasyl Wasyłyk. Dla młodego aktora nie będzie to debiut w polskiej produkcji. Zagrał już w głośnym filmie Wojciecha Smarzowskiego Wołyń. Nie jest wiele starszy od młodziutkiej Bryzek. Choć gdybyśmy opierali się na prawdzie historycznej, Jagiełło był starszy od swej wybranki o ponad 20 lat. Ile dokładnie – tego nie wiadomo, bo w tamtych czasach nie notowano zbyt dokładnie dat narodzin dziewczynek, nawet jeśli to były królewny.

W trzecim sezonie Korony królów poznamy też kolejne nowe postacie. Jedną z nich zagra dobrze znana fanom Klanu z roli pierwszej Beaty Dorota Naruszewicz. Tym razem aktorka wystąpi w roli matki Jagiełły, księżnej Julianny Twerskiej. Swój udział w nowym sezonie potwierdziła również piosenkarka Natalia Lesz, którą zobaczymy w roli kapłanki Reagany. Dla Natalii będzie to wielki powrót po długiej nieobecności. Piękna gwiazda w 2014 roku zrobiła sobie przerwę od show-biznesu, skupiając się na macierzyństwie. Z pewnością wiadomość o jej pojawieniu się na szklanym ekranie ucieszy wielu jej fanów.

W serialu pozostaną też inni lubiani bohaterowie z poprzednich sezonów – Jaśko (Marcin Rogacewicz), Cudka (Paulina Lasota) oraz Gabija ( Agata Bykowska). Nie zabraknie też babki królowej Jadwigi, a siostry Kazimierza – Elżbiety (Katarzyna Czapla) . Poznamy też dalsze losy Esterki oraz córki Reginy – Urszuli. Nowe odcinki będą pełne znów nie tylko wielkie polityki, ale też romansów, zbrodni i tajnych misji.

Zobacz: Korona królów. Nowa żona Kazimierza Wielkiego. Kim jest Aleksandra Nowosadko?

Zobacz: Gwiazda „M jak miłość” w „Koronie królów”. Ślicznotka zagra królową Jadwigę Andegaweńską

Zobacz: Najlepsze seriale kostiumowe ostatnich lat. Od “Downton Abbey” po “Koronę królów” [RANKING]

Może Cię zainteresować