Grażyna Szapołowska dołączyła do obsady kultowego serialu TVP! Wiemy, kogo zagra! [WIDEO]

Coraz ciekawiej zapowiada się trzeci sezon Korony królów. Do obsady serialu dołączyła jedna z najbardziej znanych polskich aktorek, Grażyna Szapołowska. Kogo zagra gwiazda?
Grażyna Szapołowska

Jak udało nam się ustalić, Grażyna Szapołowska w Koronie królów wcieli się w rolę księżnej Eufemii Mazowieckiej, córki księcia Trojdena. Eufemia została żoną księcia Władysława Opolczyka. To bardzo ważna postać w historii Polski. Ludwik Węgierski (Jan Hrynkiewicz), siostrzeniec Kazimierza Wielkiego, który został po jego śmierci królem Polski, mianował Opolczyka na palatyna. De facto najważniejszego człowieka w państwie. Zaś Eufemia, jego żona, stała się tym samym pierwszą damą królestwa polskiego.

Zobacz: Korona królów. Nowa żona Kazimierza Wielkiego. Kim jest Aleksandra Nowosadko?

Opolczyk rządził sprawnie i oczywiście został bogatym człowiekiem. To właśnie on sprowadził zakon paulinów na Jasną Górę w Częstochowie. Po śmierci Ludwika chciał nawet zostać królem Polski. Ale to mu się nie udało, bo władcą została córka Ludwika, Jadwiga Andegaweńska. W tej roli w Koronie królów zobaczymy modą aktorkę Dagmarę Bryzek. W Wielkiego Księcia Jogaiłę wciela się Vasyl Vasylyk . Po przyjęciu chrztu zostanie on królem Władysławem Jagiełłą. Ukochany syn księcia Olgierda (Wojciech Żołądkowicz), staje się wielkim mężem stanu i dobrym mężem Jadwigi.

Zobacz: Nowe gwiazdy „Korony królów” na planie w Malborku. Praca wre! Mamy dużo zdjęć

Co do Eufemii granej przez Szapołowską, można mieć nadzieję, że księżna zagości w serialu na dużej. Zmarła dopiero w 1418 roku, choć z życia publicznego wycofała się po śmierci swego męża w 1401 roku. Z pewnością należała do ambitniejszych kobiet swych czasów.

Przed widzami TVP1 zatem wielkie emocje, a przed bohaterami nowe wyzwania. Kolejne pokolenia bohaterów serialu będą tworzyć barwny świat Krakowa, dworu na Wawelu. Poznamy dalsze losy Esterki (Anna Terpiłowska), Cudki (Paulina Lasota) i jej dzieci. Z zobaczymy w akcji Urszulę, córkę Reginy (Dorota Chotecka), posłuchamy kojących rad Ojca Wojciecha (Adam Bobik). Nie zabraknie wielkich miłości, sekretnych misji, wątków szpiegowskich. Trzeci sezon Korony królów zapowiada się fascynująco!

Zobacz: 65-letnia Grażyna Szapołowska zmienia swoją profesję! Gwiazda dostała szałową propozycję pracy z Paryża!

Zobacz zwiastun Korony królów 2:


×
×