„Król” – nowy serialowy hit nadciąga! Poznaliśmy obsadę! Same topowe nazwiska

Już trwają zdjęcia do serialu Król według powieści Szczepana Twardocha. Serial z Michałem Żurawskim w roli tytułowej pokaże w 2020 roku Canal Plus.
Aleksandra Konieczna, Michał Żurawski, Bartłomiej Topa, Magdalena Boczarska

Obsada serialu w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego jest naprawdę imponująca. W rolach głównych, obok Michała Żurawskiego w roli boksera gangstera Jakuba Szapiro zobaczymy też innych wybitnych aktorów: Kacpra Olszewskiego (Mosze Bernsztajn), Arkadiusza Jakubika (Kum Kaplica), Borysa Szyca (Jakub Radziwiłek) czy Magdalenę Boczarską (Ryfka Kij).

Oprócz nich w serialu wystąpią także m.in. ulubieni aktorzy Matuszyńskiego, którzy zagrali państwa Beksińskich w Ostatniej rodzinie, czyli Andrzej Seweryn oraz Aleksandra Konieczna. Zobaczymy też Bartłomieja Topę, Adama Ferencego, Krzysztofa Pieczyńskiego i Piotra Żurawskiego, rodzonego brata grającego główną rolę Michała.

Bazą scenariusza jest powieść Król Szczepana Twardocha z 2016. Akcja serialu rozgrywa się w Warszawie w 1937 roku. W Europie szaleje faszyzm, a w Warszawie rządzi żydowski gang pod wodzą polskiego socjalisty, Kuma Kaplicy. Jego prawą ręką jest żydowski bokser, Jakub Szapiro. Kochają go zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Jest bowiem silny i niezwyciężony. Jakub oczywiście marzy, by zostać królem Warszawy, eliminując Kuma Kaplicę. Szapiro chce też wychować swojego następcę, młodego boksera Mosze Bernsztajna. Uwikłany w skomplikowane relacje z trzema kobietami oraz w polityczny Jakub musi stanąć do decydującej walki o władzę na ulicach miasta.

W pracach nad serialem bierze udział także Szczepan Twardoch, który jest autorem powieściowego pierwowzoru scenariusza.

– Dopiero wczoraj jednak, na planie serialu, którego jestem współtwórcą, zobaczyłem, jak postaci, które wylęgły się kiedyś w mojej głowie, nagle nabrały ciała, kształtu, charakteru, życia – dopiero wczoraj poczułem, że tak, to się wydarzyło. Dzieje się. Ruszyłem nową drogą. Jestem tym bardzo wzruszony – wyznał na Facebooku dodając, że pierwszym elementem powieści, który mu przyszedł do głowy, były tatuaże na dłoniach Jakuba.

Zobacz: Michał Żurawski u Kuby Wojewódzkiego szczerze o zaręczynach i ślubie z Romą Gąsiorowską: „Ja nie chciałem się żenić! Wiesz, u nas to nie było tak, że klęknąłem, tylko…”

Zobacz: Elżbieta z „Na Wspólnej” po wypadku zmieni się w potwora. Skrzywdzi córkę Igora?

Zobacz: „W rytmie serca” bez Piotr Fronczewskiego? Wiemy już, czy aktor po ataku serca zrezygnuje z pracy


×
×