Wiemy, jaki serial ogląda królowa Elżbieta II! Jedna ze scen bardzo ją oburzyła

Jaki jest ulubiony serial królowej Elżbiety II? Wreszcie poznaliśmy produkcję, którą namiętnie śledzi brytyjska monarchini. To jeden z największych hitów dostępnych na platformie Netflix.
Królowa Elżbieta II

Serial The Crown święci triumfy na całym świecie. Okazuje się, że ogląda go sama Królowa Elżbieta II! Nie spodobała jej się tylko jedna scena… Chodzi o rozdzierający serce wątek oddania młodego księcia Karola do szkoły Gordonstoun. To prywatna placówka w Szkocji, w której jeszcze do niedawna panował wojskowy rygor. W szkole ważną rolę pełni wychowanie fizyczne (nierzadko w ekstremalnych warunkach), co mogli zobaczyć widzowie serialu The Crown.

Zobacz: „The Crown” 3 sezon już w listopadzie? Tobias Menzies czyli serialowy książę Filip zdradził sekret najdroższej produkcji Netflixa

Absolwentem tej szkoły był książę Filip, który nalegał na umieszczenie pierworodnego syna właśnie tam. Według serialu, wrażliwy, nieśmiały i chorowity chłopiec, bardzo źle znosił spartańskie warunki oraz dystans kolegów i prosił matkę o przeniesienie go bliżej domu, do bardziej przyjaznej dzieciom szkoły. Ale Filip (w serialu) uparł się i mały Karol tam właśnie pozostał.

 

Królowa Elżbieta II oburzona sceną w The Crown

Jak donosi brytyjski The Mirror, według dobrze poinformowanych źródeł w pałacu Buckingham, królową oburzyło to, że w serialu jej mąż został pokazany jako pozbawiony serca ojciec. Czy jednak twórcy produkcji naprawdę nie mieli racji? Wiele razy w brytyjskich mediach podkreślano, że pobyt Karola w Gordonstoun zmienił go jako człowieka i zdefiniował jako ojca własnych synów. Na szczęście Karol, po traumie szkoły, nie zdecydował się posłać tam ani Williama, ani Harry’ego, choć uczyły się tam inne wnuki Elżbiety – dzieci księżniczki Anny.

Zobacz: Najlepsze seriale kostiumowe ostatnich lat. Od “Downton Abbey” po “Koronę królów” [RANKING]

Co ciekawe, reszta królewskiej rodziny z radością ogląda The Crown. Wielkim fanem serialu jest najmłodszy syn Elżbiety, książę Edward. To ponoć on namówił swą sędziwą mamę na obejrzenie, jak w roli Elżbiety, wypada Claire Foy, a jak Matt Smith w roli Filipa. 17 listopada rodzina królewska znów będzie mogła zasiąść przed telewizorami. Do Netflixa wraca trzeci sezon serialu, w którym pojawią się nowi odtwórcy głównych ról. W Elżbietę wciela się tegoroczna zdobywczyni Oscara Olivia Colman, Filipa gra Tobias Menzies, a księżniczkę Małgorzatę Helena Bonham-Carter.

Zobacz: Najlepsze seriale z kobietami w rolach głównych. Co wolisz – “Wielkie kłamstewka”, “Przyjaciółki” czy “Pod powierzchnią”?


×
×