Ksiądz Tadeusz z „Barw szczęścia” załamie się po śmierci Moniczki. Tragiczny wypadek odbierze mu wiarę

W premierowych odcinkach Barw szczęścia (od 2 września 2019 w TVP2) ksiądz Tadeusz (Jakub Mróz), wspierany przez przyjaciół, zorganizuje grupowy wyjazd dla dzieci - na mecz Spartan w Toruniu. Chętnych na wycieczkę nie zabraknie, ale ta zakończy się koszmarnym wypadkiem...
Ksiądz Tadeusz z "Barw szczęścia" załamie się po śmierci Moniczki. Tragiczny wypadek odbierze

Tragedia w Barwach szczęścia złamie życie wielu osób, w tym kapłana, który pełen dobrych intencji i z niemałym trudem zorganizował wyjazd do Torunia. Wypadek przyczyni się do załamania także młodego księdza, który zrozpaczony i bez wiary zrzuci sutannę w 2092. odcinku serialu.

Już w szpitalu okaże się, że wyjazd jest katastrofą: co prawda Tadeusz zaliczy „tylko” kilka złamań, ale inni będą bardziej poszkodowani. Ksiądz zacznie cierpieć na zespół stresu pourazowego. Zacznie się obwiniać o to, co się stało. A w szczególności o krytyczny stan małej Moniki (Natalia Żyłowska).

Dzieci zaczęły płakać i krzyczeć… Od razu zauważyłem, że tylko Monika nie płacze… Już nie mogła… Panie Boże, zlituj się nad tą małą duszyczką i pozwól jej wyzdrowieć!(…) Proszę cię tylko o jedno… żeby to dziecko przeżyło. Nigdy już nie będę Cię o nic prosił… Przysięgam! -będzie się modlił zdesperowany.

Niestety, na nic się to nie zda. Moniczka umrze podczas operacji. Cud nie nastąpi, więc Tadeusz postanowi zrezygnować z kapłaństwa. W 2092. odcinku Barw szczęścia oznajmi to podczas nabożeństwa swoim wiernym. Nawet nie dokończy mszy, załamany ostatnimi wydarzeniami. W rozmowie przyzna też Aldonie (Elżbieta Romanowska), że po prostu już nie wierzy w Boga.

Przykro mi. To koniec – powie ze smutkiem.

Może jednak znajdzie się ktoś, kto przywróci równowagę psychiczną sympatycznemu, nic niewinnemu kapłanowi? O tym dowiemy się zapewne z wrześniowych odcinków Barw szczęścia.

Zobacz: Jacek Rozenek wraca do “Barw szczęścia”. Joanna Moro zdradziła, co mówi się o nim na planie serialu!

Zobacz: Ciężarna gwiazda „Barw szczęścia” paraduje w bikini i cieszy się urlopem,. Jej postać zniknie z serialu?

Zobacz: Przez „Zniewoloną” ucierpiały wszystkie seriale TVP! Decyzja stacji może rozczarować widzów


×
×