Łączyła ich miłość, praca i coś jeszcze. Oto historia przyjaźni Jana Wieczorkowskiego i Doroty Naruszewicz

Przed laty tych dwoje aktorów łączyły nie tylko studia w Akademii Teatralnej, pierwsza poważna praca w serialu Klan, ale i gorące, prywatne uczucie. Niedawno pochwalili się wspólnym zdjęciem.
Łączyła ich miłość, studia i praca. Oto historia przyjaźni Jana Wieczorkowskiego i Doroty Naruszewicz

Takie spotkania lubię najbardziej, czyli spotkania po latach z moją byłą serialową siostrą… Wspomnienia i sentyment. Najpierw wspólne studia w Akademii Teatralnej, a później praca na planie – napisali pod wspólnym zdjęciem.

Jan Wieczorkowski i Dorota Naruszewicz poznali się na studiach w Akademii Teatralnej. Jan od pierwszego wejrzenia zakochał się w starszej o rok Dorocie. Kiedy skończyli szkolę, dostali angaż w serialu Klan. Grali tam niepokorne rodzeństwo – dzieci Elżbiety Chojnickiej (Barbara Bursztynowicz), Beatę i Michała.

Pierwszy z serialu – w atmosferze skandalu – odszedł Wieczorkowski. Wytrzymał w Klanie grając przez 854 odcinki. Pracy na planie telenoweli nie wspominał najmilej:

Trzeba było myśleć, zanim dostałem tę propozycję. Drugi raz nie wszedłbym do tej rzeki. Z doświadczenia wiem, że nie – wyznał w wywiadzie dla Wirtualnych Mediów.

Dorota wytrzymała w Klanie znacznie dłużej, ale i ona w końcu była rozczarowana brakiem innych propozycji zawodowych. Jej bohaterka Beata zaginęła we Włoszech, a potem powróciła do Klanu, grana już przez inną aktorkę (Magdalena Wójcik).

Nie ma w tym żadnej sensacji. 14 lat to jest bardzo dużo, a i postać mi się znudziła. Straciłam do niej serce oraz zamiłowanie i właściwie przez długi już czas trzymały mnie na planie przyjaźnie – mówiła wtedy.

Po odejściu z Klanu postawiła na teatr, jednak ciągnęło ją znów ku telenowelom. Od września będzie można oglądać Dorotę Naruszewicz w roli matki Władysława Jagiełły w Koronie królów.

I tu gwiazda minęła się nieco ze swą dawna miłością. Jan Wieczorkowski grał bowiem w pierwszych odcinkach Korony Królów księcia łęczyckiego Władysława Garbatego.

Obecnie aktor pracuje na planie drugiego sezony Stulecia Winnych. Kto wie, może zagra w nim i Naruszewicz? Oboje aktorzy wciąż pałają do siebie sympatią. 🙂

Zobacz: Dorota Naruszewicz dostała rolę w “Koronie królów”! Po metamorfozie aż ciężko ją poznać! Tak wygląda jako księżna

Zobacz: Dorota Naruszewicz pochwaliła się mężem! To pierwsze tak romantyczne zdjęcie pary! 

Zobacz: Jan Wieczorkowski pierwszy raz tak szczerze o żonie: „Co to za kobieta?!”


×
×