×

M jak miłość: Andrzejek i Marzenka będą mieli córkę! Dostanie piękne imię!

To już pewne! Po trudnej ciąży  Andrzejek i Marzenka Lisieccy z  M jak miłość zostaną rodzicami! Jakie imię otrzyma ich pociecha?

Andrzejek i Marzenka z M jak miłość doczekają się pięknej córeczki! Skąd to wiadomo? Wyciekł filmik z plany, na Instatory Arkadiusza Smoleńskiego czyli serialowego brata Andrzejka, Bartka. Widać na nim Tomasza Oświecińskiego ściskającego z czułością różowe zawiniątko. To właśnie maleńka córeczka Lisieckich, Kalinka

Młodzi rodzice będą tym bardziej szczęśliwi, że przecież ciąża Lisieckiej była zagrożona. Do ostatniej chwili nie wiadomo było, czy dziecko urodzi się zdrowe.

 Zobacz: M jak miłość: Barbara Kurdej-Szatan odejdzie z M jak miłość Jest oficjalny komentarz aktorki

Wiadomo też, że Andrzejek nie stchórzy i będzie przy porodzie małżonki. I nie będzie żałował, choć zmęczenie i stres będą mu się dawały we znaki.

Na szczęście Andrzejkowi i Marzence w opiece nad kalinką pomogą brat i bratowa ( Iga Krefft). Okaże się, że ci młodzi małżonkowie, którzy niedawno wnosili pozew o rozwód i korzystają z terapii małżeńskiej, znów będą się kleili ku sobie. A nawet jak sugeruje filmik Smoleńskiego, mogą spędzić ze sobą także noc!

A skąd takie imię dla maleńkiej? Tuż przed porodem w M jak miłość Marzenka i Andrzejek wybrali już imię dla córeczki. Co ono oznacza. Okazuje się, że jest używane tylko w Polsce, choć teoretycznie istnieje greckie słowo kalos, kalé czyli „piękny, piękna”, a kallimos – „najpiękniejszy”.

 Przeczytaj też: Wesele Izy i Marcina. Niespodziewany gość zepsuje zabawę? (Wideo)

W języku polskim  kalina to ozdobny krzew z czerwonymi jagódkami. Kalina i kalinowy lasek często pojawia się w naszych ludowych baśniach i pieśniach. Zazwyczaj kalina rośnie w mokrych lasach, a tam,  jak wierzyli dawni Słowianie, mieszkały duchy ich przodków.  Poza tym kalina była rośliną magiczną i przypominała pannom o tym, że pora podtrzymać ciągłość rodu – czyli wyjść za mąż.