M jak miłość (odc. 1477): Michał zrobił z Asi bohaterkę powieści erotycznej? Co na to Chodakowska?

Szokujący sposób na zaloty do Asi (Barbara Kurdej-Szatan) z M jak miłość znajdzie sobie pisarz Michał (Paweł Deląg). Czy Chodakowskiej spodoba się akie wyznanie miłosne?
M jak miłość, Joasia (Barbara Kurdej-Szatan) i Michał (Paweł Deląg)

Przypomnijmy, że jakiś czas temu w M jak miłość Michał wyjechał do Szwecji po nieudanym ataku i próbie gwałtu na Asi. Swoje mieszkanie wynajął biznesmenowi Leszkowi (Sławek Uniatowski), w którym zakochała się owdowiała Chodakowska.

Zobacz: M jak miłość (odc. 1477) Nowa kobieta w życiu Marcina. Iza z zazdrości odwoła ślub?!

Niestety, Krajewski mocno nadużył jej zaufania. Nie poinformował jej zawczasu, że zostanie ojcem dziecka swej dawnej dziewczyny Niny (Agnieszka Judycka), która nie ustaje w próbach odzyskania biznesmena i rozłączenia go z Asią. Do pewnego momentu Leszkowi nie sprzyjał też Wojtuś (Feliks Matecki), pasierb Asi, który nie znosił Leszka. W końcu jednak obaj doszli do porozumienia. Ale przystojniak dał plamę nie mówiąc Joannie o dziecku.

M jak miłość, Asia (Barbara Kurdej-Szatan), Leszek (Sławomir Uniatowski)

M jak miłość, Asia (Barbara Kurdej-Szatan), Leszek (Sławomir Uniatowski)

W tej sytuacji powracający ze Szwecji pisarz Michał będzie mógł ponownie zabiegać o zawiedzioną przez Krajewskiego Joannę. Ale czy odzyska on jej zaufanie po tym, co jej poprzednio zrobił. W dodatku okaże się, że Michał wybrał dość niekonwencjonalny sposób na to, by zdobyć serce Joasi.

Napisał powieść, a jej główna bohaterka to wypisz wymaluj Chodakowska. Każda kobieta byłaby zachwycona takim literackim hołdem, gdyby nie jedno małe ale: Michał pierwotnie pisał kryminał. A w takiej książce mogą występować nawet bardzo zdegenerowane bohaterki. Czy literacki odpowiednik Asi jest taką amoralną zabójczynią?

Czytaj: Ile zarabiają polskie serialowe gwiazdy? Królowa jest tylko jedna! Daleko w tyle są nawet Małgorzata Kożuchowska i Barbara Kurdej-Szatan!

W 1477 odcinku M jak miłość (emisja we wtorek 10.12.2019 w TVP 2) Joasia zapyta wprost:

– Zrobiłeś ze mnie morderczynię czy ofiarę? Mówiłeś, że piszesz kryminał… – usłyszy wymijającą odpowiedź.

– Zamierzałem, ale akcja skręciła w zupełnie inną stronę…

Co takiego Michał miał na myśli? Tytuł powieści, Nie-znajoma, sugeruje wiele. A może pisarz zmienił gatunek i jego najnowsze dzieło to na przykład thriller erotyczny, którego bohaterka jest wyuzdana do granic możliwości i z zimna krwią, niczym modliszka, morduje swych erotycznych partnerów? Oj, taka powieść nie spodobałaby się cnotliwej Joannie…

Zobacz: M jak miłość (odc. 1474) Ula i Bartek też wyjadą do Australii? Córka Mostowiaka ma nowy plan na życie

M jak miłość, Joasia (Barbara Kurdej-Szatan) i Michał (Paweł Deląg)

M jak miłość, Joasia (Barbara Kurdej-Szatan) i Michał (Paweł Deląg)


×
×