M jak miłość (odc. 1477): Umierająca Marta w szpitalu. Przed śmiercią poprosi tylko o jedno

Marta Wojciechowska (Dominika Ostałowska) z M jak miłość dość długo ukrywała przed rodziną, że jest ciężko chora. Sprawa wyjdzie na jaw, gdy kobieta trafi do szpitala. Czy jest szansa na jej uratowanie?
M jak miłość (odc. 1477): Umierająca Marta w szpitalu. Przed śmiercią poprosi tylko o jedno

Pierwsza w szpitalu pojawi się jej starsza siostra Marysia (Małgorzata Pieńkowska). W 1477 odcinku M jak miłość (emisja we wtorek 10 grudnia 2019 w TVP2) nie będzie ukrywała przed Martą swojej irytacji.

Zobacz: Nowa bohaterka w „M jak miłość”! To ona wystawi na próbę związek młodego Mostowiaka

– Jak można tak długo ukrywać chorobę? Przecież to jest nieodpowiedzialne! – zarzuci młodszej siostrze kiedy odwiedzi ją w szpitalu.
– Skończyłaś?
– Nie, dopiero się rozkręcam…
– Nie wiedziałam, że wyląduje w szpitalu. Dopiero ta ostatnia sytuacja okazała się dość poważna, ale cieszę się, że jesteś… – zapewni Marta.

Niestety okaże się, że kobieta cierpi na niewydolność nerek i musi być ciągle dializowana, by w ogóle funkcjonować. Ratunkiem może okazać się przeszczep nerki. Stan jest bowiem tak zły, że Marta nie pozwoli bliskim, by odwiedziła ją własna córka Ania (Gabriela Świerczyńska). W tej dramatycznej sytuacji Marta poprosi siostrę, żeby zaopiekowała się dziewczynką, gdyby umarła.

Sprawdź: M jak miłość. Iza i Marcin już po ślubie. Ich urocze zdjęcie sprzed ołtarza robi furorę w sieci!

– Marysiu, gdyby coś się stało… Ja wiem, że Łukasz da sobie radę, ale Ania ona jest taka wrażliwa. Andrzej ma nową rodzinę. Ja wiem, że mogę na niego liczyć, ale chciałam jeszcze ciebie prosić, żebyś miała…
– Co ty wygadujesz? – Rogowska uciszy siostrę, bo nie przyjmie do wiadomości, że Marta miałaby umrzeć, ale oczywiście obieca jej , że Anią się zaopiekuje.

Martę w 1477 odcinku odwiedzi także Madzia (Anna Mucha), przyszła żona jej byłego męża (Krystian Wieczorek). I niewykluczone, że ta wizyta może uratować Wojciechowskiej życie. Kobieta spotka bowiem na szpitalnym korytarzu żonę zmarłego pacjenta (Monika Świtaj) i swoją historią przekona ją, by pozwoliła na pobranie organów od zmarłego. Być może nerka tego mężczyzny ocali życie Marcie!

Zobacz jeszcze: M jak miłość. Andrzej nie wyjdzie za Magdę, żeby opiekować się Martą?!


×
×