M jak miłość (odc. 1467): Morderca Olek uniknie więzienia? Za milczenie sąsiada będzie musiał słono zapłacić

O tym, jak kiepsko mieć ciekawskiego sąsiada i o tym, że nie można ufać nikomu, przekona się niebawem Olek Chodakowski (Maurycy Popiel) z M jak miłość. Zabójca Artura (Tomasz Ciachorowski) stanie się ofiarą wyjątkowo podłego szantażysty.
M jak miłość Olek (Maurycy Popiel), Olewicz (Tomasz Dedek)

W 1467 odcinku M jak miłość (emisja 4 listopada 2019 w TVP2) okaże się że Olewicz (Tomasz Dedek), sąsiad, którego Bartek (Arkadiusz Smoleński) zatrudni do pomocy w remoncie domku letniskowego będzie wypytywał o Chodakowskiego. Dlaczego? Feralnego dnia, kiedy Olek zabił Artura i zakopał w lesie, starszy pan sięgnął po telefon i wszystko nagrał. Sprytny senior odwiedzi Olka w klinice i pokaże chłopakowi nagranie, które zrobił komórką tuż po śmierci Skalskiego. A później zażąda pieniędzy – aż stu tysięcy złotych.

Zobacz: Agnieszka Olszewska z „M jak miłość” rozszyfruje Olka? Jej kochanek to morderca!

– Ja, doktorze, biznes mam do pana… Chciałbym panu sprzedać jeden taki filmik… Kryminał!
– Nie jestem zainteresowany…
– Bo nie zna pan akcji… A dzieje się i to nieźle! Noc, las, ktoś coś zakopuje… Mam mówić dalej? – zacznie szantażować Olewicz.

Chodakowski zdobędzie całą sumę, ale to jego problemów nie zakończy. Olewicz okaże się wyjątkowo pazerny i wredny. Zabezpieczy się przed tym, by i jego Olek nie pozbawił życia.

– Robić z panem interesy to prawdziwa przyjemność! A tak na wszelki wypadek… Gdyby spotkało mnie to, co tego biedaka, zakopanego w lesie… złożyłem w pewne ręce odpowiednie zabezpieczenie. Musi pan, doktorze, dbać teraz o moje zdrowie… Tak, jakbym był pana ulubionym pacjentem!

Zobacz: Kolejny dramat Kingi w „M jak miłość”. Zduńska jest poważnie chora!

A w finale lekarz załamie się, znów sięgnie po alkohol i – kompletnie pijany – wyląduje na kanapie Marcina (Mikołaj Roznerski)

– Miałeś kiedyś takie poczucie, że… straciłeś kontrolę nad całym swoim życiem?
– Wiesz, że we wszystkim ci pomogę, tylko… muszę wiedzieć, co się stało, co się dzieje! – powie Marcin.
– Nie pytaj… Tak będzie lepiej dla wszystkich. Dobry brat z ciebie, ale nie pytaj…

Czy starszy z braci Chodakowskich wreszcie połączy ze sobą fakty i odkryje, że jego braciszek zabił psychopatę Skalskiego? Jeśli Olek sam mu o wszystkim powie, Marcin może być oskarżony nawet o współudział!

Zobacz: Jak naprawdę umarł Artur z „M jak miłość”? Powstały dwie wersje zakończenia jego wątku, tylko jedna trafiła do emisji


×
×