M jak miłość: To już 8 lat bez Hanki Mostowiak. Scena jej śmierci w kartonach przeszła już do historii [WIDEO]

Małgorzata Kożuchowska grała w serialu M jak miłość od samego początku. Pewnego dnia podjęła decyzję o odejściu z produkcji, którą kochały miliony. Śmierć Hanki Mostowiak wstrząsnęła Polakami. Pamiętacie te makabryczne sceny?
M jak miłość: To już 8 lat bez Hanki Mostowiak. Scena jej śmierci w kartonach przeszła już do historii [WIDEO]

Hanka Mostowiak to postać, która zawsze będzie bliska fanom seriali. To bohaterka, która zadebiutowała na ekranie już w 2 odcinku M jak miłość (emisja 11 listopada 2000 roku). Postać kontrowersyjna, zawistna i mściwa, ale szybko dała się polubić.

Przypominamy, że Hanka wyszła za Marka Mostowiaka (Kacper Kuszewski), ale tylko dlatego, że chciała zemścić się na jego rodzinie. Obwiniała bowiem ród Mostowiaków o śmierć biologicznych rodziców. Pięcioletnia Hania po wypadku samochodowym najbliższych trafiła do domu dziecka i nigdy nie mogła się z tym pogodzić.

Zobacz: Najbardziej makabryczne sceny śmierci w polskich serialach. Pamiętacie?

Zawiść przerodziła się jednak w miłość. Piękna blondynka szczerze pokochała najmłodszego syna Barbary (Teresa Lipowska) i Lucjana (śp. Witold Pyrkosz). Po ślubie urodziła mu syna Mateusza (Krystian Domagała). Zakochani zaadoptowali także Natalkę (Marcjanna Lelek) i Ulę (Iga Krefft). I choć bardzo się kochali, to nie brakowało momentów grozy i prawdziwych awantur. Hania miała problem z alkoholem, a Marek z wiernością.

M jak miłość - Marek Mostowiak (Kacper Kuszewski), Hanka Mostowiak (Małgorzata Kożuchowska), Mateusz Mostowiak (Krystian Domagała)

M jak miłość – Marek Mostowiak (Kacper Kuszewski), Hanka Mostowiak (Małgorzata Kożuchowska), Mateusz Mostowiak (Krystian Domagała)

Po latach w M jak miłość Hanka odnalazła swoją przyrodnią siostrę Annę (Tamara Arciuch), która dla niej przeprowadziła się do Grabiny. Ich przyjaźń nie potrwała jednak zbyt długo. W 862 odcinku M jak miłość (emisja 7 listopada 2011 roku) Mostowiakowa nagle zmarła.

Sprawdź: M jak miłość (odc. 1469): Olek zawiedzie Agnieszkę w łóżku. Olszewska zakpi z kochanka

Pamiętacie kultową scenę śmierci w kartonach? Hanka nie zapanowała nad samochodem i wjechała prosto w owiane złą sławą pudła. Jednak nie to ją zabiło. Bohaterka zmarła w szpitalu, ponieważ pękł jej tętniak w mózgu. Została uśmiercona w tak absurdalny sposób, bo grająca ją Małgorzata Kożuchowska bardzo chciała odejść z serialu, by zacząć grać nieco inne role. Jej groteskowa śmierć podobno miała być rodzajem zemsty scenarzystów na aktorce.

Tak czy siak, ta scena otrzymała wyróżnienie w 2012 roku za TOP wydarzenie w polskim show-biznesie. O śmierci żony Marka pojawiły się setki publikacji. Te informacje mroziły krew w żyłach fanów M jak miłość.

Czytaj: Ile zarabiają polskie serialowe gwiazdy? Królowa jest tylko jedna! Daleko w tyle są nawet Małgorzata Kożuchowska i Barbara Kurdej-Szatan!

Pamiętacie tę scenę?


×
×