M jak miłość: Tych bohaterów brakuje widzom najbardziej. Też tęsknicie?

Niektóre serialowe postaci są nam tak bliskie, jakby były członkami naszej rodziny. Szczególnie wiele takich bohaterów znajdujemy w M jak miłość. Za kim tęsknimy najbardziej?
M jak miłość: Tych bohaterów brakuje widzom najbardziej. Też tęsknicie?

Lucjan Mostowiak (Witold Pyrkosz)

Najbardziej tęsknimy za ukochanym dziadkiem wszystkich Polaków czyli Lucjanem. Mostowiaka pożegnaliśmy w kwietniu 2017 roku – zmarł wieku 90 lat na powikłania po zapaleniu płuc. Aktor przez niemal 17 lat wcielał się w postać dziadka Lucjana w serialu M jak miłość. Wciąż jest wspominany przez bohaterów tego serialu.

M jak miłość Lucjan (Witold Pyrkosz)

M jak miłość Lucjan (Witold Pyrkosz)

Zobacz: W tym roku odeszło wielu zdolnych i kochanych przez widzów aktorów i twórców seriali. Będziemy za nimi tęsknić

Hanka Mostowiak (Małgorzata Kożuchowska)

Tęsknimy za nią, choć scenarzyści M jak miłość złośliwie wymyślili dla aktorki śmierć w kartonach. Ilona Łepkowska wiele razy zaprzeczała, że to był jej pomysł na pożegnanie Kożuchowskiej, odchodzącej z serialu w 2011 roku. Legendarna scenarzystka M jak miłość chciała, by pożegnano godnie tak ważną dla serialu postać. Małgorzata Kożuchowska odeszła ponieważ chciała doświadczyć innych wyzwań zawodowych. Jednak przez ostatnie lata grała głównie w serialach. Dopiero w marcu 2020 po sześcioletniej przerwie związanej z urodzeniem syna wraca na deski Teatru Narodowego.

M jak miłość, Hanka (Małgorzata Kożuchowska), Marek (Kacper Kuszewski)

M jak miłość, Hanka (Małgorzata Kożuchowska), Marek (Kacper Kuszewski)

Waldemar Jaroszy (Maciej Kozłowski)

W M jak Miłość Maciej Kozłowski grał Jaroszego – prześladowcę Hanki Mostowiak (Małgorzata Kożuchowska). Sam mówił o tej roli , że widzowie kochają go nienawidzić. Miał szerokie grono fanów. Niestety, w związku z trawiącą go śmiertelną chorobą – wirusowym zapaleniem wątroby typu C jego bohater nie pojawiał się na ekranie zbyt często. Aktor zmarł w 2010 roku.

M jak miłość, Waldemar Jaroszy (Maciej Kozłowski)

M jak miłość, Waldemar Jaroszy (Maciej Kozłowski)

Zobacz: Najbardziej makabryczne sceny śmierci w polskich serialach. Pamiętacie?

Włodek Kisiel (Jerzy Próchnicki)

Włodka często grywał z Lucjanem Mostowiakiem w szachy, organizowali też wspólnie turnieje szachowe w klubie w Lipnicy. Stary Kisiel uwielbiał narzekać na swoją żonę – Zofię (Małgorzata Rożniatowska), za to inne kobiety adorował. Zalecał się do Simony Muller (Agnieszka Fitkau-Perepeczko), adorował też Barbarę Teresa Lipowska). Aktor zmarł w 2016 roku w wieku 85 lat . Po jakimś czasie scenarzyści uznali, że Kisiela, niepojawiającego się w serialu, należy uśmiercić. A wdowa po nim właśnie bierze ślub z nowym narzeczonym.

M jak miłość, Włodek Kisiel (Jerzy Próchnicki), Lucjan Mostowiak (Witold Pyrkosz)

M jak miłość, Włodek Kisiel (Jerzy Próchnicki), Lucjan Mostowiak (Witold Pyrkosz)

Tomasz Chodakowski (Andrzej Młynarczyk)

Aktor postanowił odejść z serialu, więc scenarzyści przygotowali dla niego widowiskowy i wzruszający wątek: postrzelony na służbie policjant umarł w szpitalu, a niepocieszona zona Joanna (Barbara Kurdej-Szatan) dopiero niedawno znalazła szczęście (dość kruche) u boku innego mężczyzny. Aktor prawdopodobnie żałuje swego kroku: od czasu odejścia z M jak miłość w 2017 roku zagrał maleńkie rolki w dwóch produkcjach.

Śmierć Tomka Chodakowskiego (Andrzej Młynarczyk) w "M jak miłość"

Śmierć Tomka Chodakowskiego (Andrzej Młynarczyk) w „M jak miłość”

Zobacz: Wiedzieliście, że tych bohaterów łączą więzy krwi? Niektóre duety będą dla widzów sporym zaskoczeniem

Norbert Wojciechowski (Mariusz Sabiniewicz)

Był świetny jako drugi mąż Marty (Dominika Ostałowska), grał w serialu do 2007 roku. Był biologicznym ojcem zarówno Łukasza (który był wcześniej przekonany, że jego ojciec nie żyje), jak i potem Ani. Po wielu perypetiach, gdy już stanowili z Marta zgrana rodzinę, Norbert w 2007 roku wyjechał służbowo do Stanów Zjednoczonych, gdzie zginął w katastrofie lotniczej. Stało się tak, ponieważ Mariusz Sabiniewicz niestety zmarł przedwcześnie, w wieku zaledwie 44 lat na raka trzustki.

Norbert Wojciechowski (Mariusz Sabiniewicz)

Norbert Wojciechowski (Mariusz Sabiniewicz)

Janusz Zakrzeński (profesor Michał Dziduszko)

Aktor wcielił się w znaczącą rolę pana profesora Michała Dziduszko – nauczyciela i powiernika Pawła Zduńskiego (Rafał Mroczek), powstańca warszawskiego, który Pawłowi zastępuje zmarłego ojca. Paweł zawdzięcza mu też odziedziczone (i potem sprzedane) mieszkanie, gdyż w serialu go uśmiercono. W rzeczywistości 70-letni aktor zginął w katastrofie rządowego samolotu pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010.

M jak miłość, Janusz Zakrzeński (profesor Michał Dziduszko)

M jak miłość, Janusz Zakrzeński (profesor Michał Dziduszko)


×
×