Kolejne nieścisłości w temacie śmierci Hanki Mostowiak z „M jak miłość”. Małgorzata Kożchowska zdradziła kulisy

Nareszcie! Małgorzata Kożuchowska wyjaśniła wreszcie dlaczego Hanka Mostowiak z M jak miłość umarła przez kartony. To najbardziej kultowa serialowa scena z polskiej produkcji. Co ciekawe, opowieść gwiazdy stoi w niejakiej sprzeczności z innymi wersjami, m.in. ówczesnej producentki serialu, Ilony Łepkowskiej.
Kolejne nieścisłości w temacie śmierci Hanki Mostowiak z "M jak miłość". Małgorzata Kożuchowska zabrała głos w tej sprawie

Małgorzata Kożuchowska opowiedziała o kultowej scenie śmierci w kartonach w ostatnim programie Kuby Wojewódzkiego. Oczywiście zaznaczyła, że to wcale nie kartony zabiły ją ,a tętniak mózgu, który pękł, gdy Hanka, jadąc samochodem, starała się ominąć dziewczynkę na drodze. Uderzyła się wtedy głową o kierownicę. I, nieszczęsna wjechała w papierowe pudła na poboczu.

Zobacz: M jak miłość (odc. 1476) Andrzej nie wyjdzie za Magdę żeby opiekować się chorą Martą?!

Wojewódzki zapytał Małgorzatę o słynną scenę z M jak miłość:

– Jak ty wspominasz, ale tak bez jaj, tę scenę, której by się Spielberg nie powstydził, ta śmierć w kartonach? Takie nasze Szczęki.

Wtedy Małgorzata odkryła boleśnie skrywaną tajemnicę twórców serialu M jak miłość. Hanka miała zginąć w samochodzie, ale nie można było go uszkodzić, bo zreperowanie wozu przekroczyłoby budżet!

– Rekwizytorzy powiedzieli: „Gośka, ponieważ nie ma kasy na to, nie możemy rozwalić samochodu i generalnie jest słabo, więc dla Ciebie sprowadziliśmy kartony, (…) żeby to była taka amortyzacja”. Nie było materacy, gąbek. Powinny być takie rzeczy. Były kartony, no bo jedyne, co mogli po prostu za friko tam wrzucić. Ja wtedy, pamiętam, powiedziałam: „dobra, musimy to tak wykadrować, żeby tego nie było widać”. A oni: „nie no, Gośka, przecież wiadomo!”. Wyszło, jak wyszło – podsumowała Kożuchowska.

Przypominamy: M jak miłość. To już 8 lat bez Hanki Mostowiak. Scena jej śmierci w kartonach przeszła już do historii [WIDEO]

Co ciekawe, już po premierze tego odcinka w TVP, na Allegro ktoś sprzedawał owe pudła zaświadczając, że to właśnie te same kartony, w które wjechała Hanka. Można było je kupić za kilkaset złotych!

Pytanie jednak, czy wersja Kożuchowskiej jest ta prawdziwą. Fani serialu M jak miłość latami podejrzewali, że scenarzyści złośliwie wymyślili Hance tak absurdalną śmierć. To miała być zemsta za to, że aktorka postanowiła odejść z M jak miłość. Najpierw powiedziała o tym mediom a potem producentom.

Zobacz: Małgorzata Kożuchowska jeździ autem za pół miliona złotych! Tak wygląda cudo na czterech kółkach!

Jednak w jednym z internetowych Wywiadów Ilona Łepkowska stwierdziła, że wątek tak był wymyślony przez scenarzystów.

-Ja tej kary nie wymyśliłam. Ja bym ten wątek skończyła inaczej, jeśli bym pisała scenariusze. I myślę, że scenarzyści, którzy teraz czytają, że się wszyscy z tego śmieją po wielu latach… mam nadzieję, że wiedzą, że popełnili błąd i że moja koncepcja była słuszniejsza.

I kto ma rację?


×
×