Marta Żmuda Trzebiatowska, Robert Gonera i Marcin Korcz dołączyli do obsady serialu „Wojenne dziewczyny”3. Kim będą ich bohaterowie?

Już we wrześniu do telewizyjnej Jedynki wraca serial Wojenne dziewczyny! Ale na ekranie w trzeciej części zobaczymy nie tylko znane już Irkę (Marta Mazurek), Ewkę (Vanessa Aleksander) i Marysię (Aleksandra Pisula). W produkcji zagrają zupełnie nowe gwiazdy.
Marcin Korcz, Marta Żmuda Trzebiatowska, Robert Gonera

Wojenne dziewczyny to opowieść o trudnych latach okupacji hitlerowskiej z perspektywy trzech wyjątkowo odważnych młodych kobiet. Nie były one przygotowane ani na koszmar wojny ani na prześladowania, ani na brak podstawowych artykułów, których przed wojną nie brakowało. Ani też na to, że nie jeden raz musiały brać się w garść wobec śmierci bliskich i przyjaciół.

W 3. sezonie, którego akcja rozgrywa się w 1942 roku, widzowie śledzić będą przede wszystkim dwa wątki. Pierwszy jest ściśle związany z Marysią, która musi przecież ukrywać się, bo jest Żydówką. W tym czasie przecież Niemcy podjęli decyzję o „ostatecznym rozwiązaniu kwestii żydowskiej”.

W drugim wątku będzie ukazana próba umożliwienia aliantom przejęcia niemieckiej wunderwaffe. Z tych właśnie powodów do obsady dołączą znani i lubiani aktorzy: Robert Gonera, Marcin Korcz oraz Marta Żmuda Trzebiatowska.

– Bohaterowie zrobią wszystko, by podzielić się z wywiadem brytyjskim zdobytymi planami budowy obozów śmierci… Pojawiają się nowe postaci: oprócz Leona – wynalazcy, Aloszy – podwójnej niemieckiej agentki, jest i Bronia, dawna gosposia z domu Szczęsnych, która pomaga prowadzić Jadwidze ( Danuta Stenka) małą jadłodajnię, także SS-man Martin von Snitz, od którego udaje się Marysi wydobyć informacje na temat planowanego Holocaustu. Ponadto w każdym z odcinków widz poznaje kolejne odsłony coraz trudniejszego życia w okupowanej Warszawie i Generalnej Guberni, widzi z jakimi przeciwnościami muszą radzić sobie bohaterowie nie tylko by walczyć, ale i by jeść. – poinformowała produkcja serialu TVP.

Zdjęcia były realizowane pod koniec 2018 roku, a efekty ich pracy zobaczymy już we wrześniu 2019.

View this post on Instagram

@mzmudatrzebiatowskaofficial ❤

A post shared by Wojenne dziewczyny (@wojennedziewczyny) on

View this post on Instagram

????☺

A post shared by Wojenne dziewczyny (@wojennedziewczyny) on

Zobacz: Marta Żmuda Trzebiatowska już przefarbowała się dla roli. Jak wygląda nowa Sylwia Kubus z „Blondynki”? [ZDJĘCIA]

Zobacz: Gwiazdy M jak miłość w akcji #stophejtowi. Mocne słowa aktorek [WIDEO]

Zobacz: Małgorzata Kożuchowska i Olga Bołądź w nowym serialu TVN


×
×