Premier Mateusz Morawiecki apeluje do szefa platformy Netflix. Poszło o mapę Polski!

Mateusz Morawiecki też ma konto na Netflixie i czujnie śledzi nowe produkcje. Los serialowych miłośników jest dla niego szalenie istotny! Postanowił więc zadbać, by więcej nie wprowadzano widzów w błąd.
Premier Mateusz Morawiecki apeluje do szefa platformy Netflix. Poszło o mapę Polski!

Co robi premier Morawiecki w czasie wolnym? Oczywiście ogląda seriale! Okazuje się, że polityk ma konto na Netflixie i chętnie z niej korzysta. Niestety dopatrzył się pewnej, krzywdzącej nieścisłości. Sprawa zbulwersowała go tak bardzo, że postanowił napisać list do szefa platformy. Chodzi o historyczną mapę naszego kraju.

Sprawdź: „Wiedźmin”. Znamy datę oficjalnej premiery na Netflix. Już sam trailer przyprawił nas o ciarki!

Napisałem list do szefa Netflixa pana Reeda Hastingsa w sprawie nieścisłości historycznych w produkcjach filmowych na tej platformie. Być może dla ich twórców to mało znaczące pomyłki, ale są bardzo krzywdzące dla Polski i naszym zadaniem jest stanowczo zareagować. Mam nadzieję, że moje argumenty spotkają się ze zrozumieniem osób zarządzających Netflixem – czytamy na profilu premiera Mateusza Morawieckiego.

Jak brzmiał list? Mateusz Morawiecki opublikował jego treść na swoim profilu:

Pewne materiały dostępne na Państwa platformie są bardzo nieprecyzyjne – do tego stopnia, że zaciemniają historyczne fakty i wybielają rzeczywistych sprawców tych zbrodni. Niedawno opublikowany serial The Devil Next Door przedstawia mapę, która niezgodnie z prawdą umieszcza kilka niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych we współczesnych granicach Polski. Brak też jakiegokolwiek komentarza lub wyjaśnienia, że obozy te były zarządzane przez Niemcy.

Czytaj: 3 sezon „The Crown” już w listopadzie? Tobias Menzies czyli serialowy książę Filip zdradził sekret najdroższej produkcji Netflixa

Mapa nie tylko jest nieprawdziwa, ale wprowadza widzów w błąd, sugerując im, że Polska była odpowiedzialna za założenie i prowadzenie tych obozów oraz za popełnione w nich zbrodnie. Mój kraj nie istniał nawet w tamtym czasie jako niepodległe państwo, a miliony Polaków zostały w tych obozach zamordowane. Z tego powodu ten element serialu jest niczym innym jak pisaniem historii na nowo.

Gratulujemy czujności podczas oglądania programów w domowym zaciszu. Cieszymy się też z inicjatywy, którą podjął Mateusz Morawiecki. Trzymamy kciuki za odpowiedź Reeda Hastingsa. Myślicie, że przeprosi lub naniesie poprawki w produkcji, o której mowa wyżej?

Zobacz: Czesia z „Klanu” coraz odważniejsza na Instagramie: Okazało się, że w górach lubię być naga


×
×