Marcin Molenda z „Na dobre i na złe” odzyska prawo do wykonywania zawodu? Ktoś mu w tym pomoże

Doktor Marcin Molenda (Filip Bobek) z Na dobre i na złe, który za karę został usunięty z zawodu lekarza i zdegradowany do roli jeżdżącego w kartce ratownika medycznego, za chwile prawdopodobnie odzyska posadę.
Na dobre i na złe - Marcin Molenda (Filip Bobek)

Molenda z Na dobre i na złe znów będzie leczył w Leśnej Górze, choć jego przywrócenie do zawodu nie odbędzie się do końca zgodnie z literą prawa. Pomoże mu w tym zdesperowany ojciec (Jacek Mikolajczak) Dominiki (Paulina Gałązka). Marcin ocali jej życie.

Zobacz: Nowa Wiktoria Consalida w „Na dobre i na złe”. Młoda i zdolna aktorka zastąpi Katarzynę Dąbrowską w Leśnej Górze

Molenda był świetnym, wręcz wybitnym anestezjologiem. Niestety jego uzależnienie od używek i sfingowanie śmierci jednego z pacjentów sprawiło, że stracił prawo do wykonywania zawodu lekarza. Zaczął jeździć na taksówce. Nad Marcinem zlitował się w końcu doktor Konica (Robert Koszucki). Pozwolił mu pracować w załodze karetki. Marcin pokornie pełni wszystkie zadania ratownika. Wszystko jednak zmieni się, gdy los ponownie postawi na jego drodze śliczną Dominikę.

Zobacz: Młodsza siostra Julii Wieniawy w „Na dobre i na złe”. Jej też wróżymy wielką karierę!

Młoda kobieta jest chora na stwardnienie rozsiane, ojciec prokurator zabronił jej się spotykać z Marcinem, którego uważa za godne pożałowania indywiduum. Dominika i Marcin spotkają się ponownie w 756 odcinku Na dobre i na złe (emisja 13 listopada 2019 w TVP2). Ale młoda kobieta nie będzie się zachowywała tak jak zwykle. Co więcej, nagle ucieknie ze spotkania. Zdenerwowany Marcin postanowi odwiedzić jej ojca i zacznie mu wyrzucać, ze źle traktuje córkę. Ale Mirosław w końcu wyzna mu, że też nie wie, gdzie jest córka. Jak się okaże, od jakiegoś czasu dziewczyna ma urojenia i psychozę. Kiedy zaczną obaj jej szukać i w końcu znajdą, spanikowana Dominika omal nie wpadnie pod samochód. Marcin zabierze ją szybko do Leśnej Góry.

Zobacz: Marta Żmuda Trzebiatowska o pracy z mężem na planie „Na dobre i na złe”: „Nie zawsze się ze sobą zgadzamy”. Co wtedy?

I kiedy jego koledzy zaczną ją diagnozować, Marcinowi przyjdzie jeszcze jedno rozwiązanie zagadki zachowania Dominiki: to zapalenie mózgu daje takie same objawy. Początkowo nikt nie będzie chciał go słuchać, na szczęście przytomny Bart (Piotr Głowacki) potwierdzi te straszne przypuszczenia. Marcin będzie załamany, natomiast ojciec Dominiki, widząc jego determinację w ratowaniu córki, obieca Molendzie, że załatwi mu powrót do zawodu lekarza. Czy faktycznie Marcinowi uda się pomóc dziewczynie?


×
×