Na dobre i na złe (odc. 757): Barbara Wilczewska w złej formie. Matka Michała zacznie myśleć o emeryturze

Same kłopoty czekają profesor Wilczewską (Agnieszka Pilaszewska) z Na dobre i na złe, która po wypadku wróciła do pracy w Leśnej Górze. Co takiego stanie się, że lekarka będzie chciała odejść ze szpitala? 
Barbara Wilczewska (Agnieszka Pilaszewska) wróci do pracy w Leśnej Górze? "Na dobre i na złe"

W 757 odcinku Na dobre i na złe (emisja w środę 20.11.2019 w TVP2) ratownicy przywiozą do szpitala Emila (w tej roli gościnnie Jacek Kałucki) – seniora, który upadł na ulicy i złamał rękę. Barbara po badaniach uzna, że pacjent może cierpieć na nowotwór kości – i od razu zaplanuje operację. Tymczasem Borys (Marcin Zacharzewski) wyzna Jakubowi (Maciej Zacharzewski) – oraz Michałowi (Mateusz Janicki) – że pani profesor nie jest ostatnio w formie.

Zobacz: Na to czekali wszyscy fani „Na dobre i na złe”. Emilia Komarnicka po długiej przerwie wraca do Leśnej Góry!

Ona już nie nadąża… Jeśli chirurg jest trochę złym operatorem, to jest po prostu… złym operatorem! Jeśli istnieje podejrzenie, że przyczyna jest neurologiczna, na przykład wiek czy przebyta poważna choroba… to trzeba, niestety, poważnie rozważyć, czy chirurga nie odsunąć od stołu!

Wilczewski na ochotnika zgłosi się, by jej asystować. Niestety, pod koniec zabiegu, kobieta popełni kardynalny błąd… i zrozumie, że Jakubek może mieć rację.

– Cholera, przewierciłam się odrobinę za głęboko!
– Pacjentowi to nie zaszkodzi…
– Nie powinno tak być… Zawsze było OK!

Zobacz: Na dobre i na złe. Dlaczego Katarzyna Dąbrowska odeszła z serialu? Mamy komentarz aktorki

A tuż po operacji, przygnębiona, lekarka zacznie myśleć o emeryturze. To jednak nie koniec kłopotów Wilczewskiej. Bowiem… mieszka u niej Lucyna Sikorka (Anna Samusionek), demoniczna mamuśka doktor Hani (Marta Żmuda Trzebiatowska). Najpierw panie będą żyły w symbiozie, popijały wieczorami winko. Potem jednak syn powie Wilczewskiej, co matka zrobiła Hani, a nieźle nabroiła, oskubując młodą lekarkę z oszczędności. Niewiele myśląc, profesor wyrzuci Lucynę z mieszkania, co zobaczymy w 758 odcinku Na dobre i na złe (emisja w środę 27 listopada 2019 w TVP2). I prawdopodobnie Lucyna zacznie się także na niej mścić…

Zobacz: Wiedzieliście, że tych bohaterów łączą więzy krwi? Niektóre duety będą dla widzów sporym zaskoczeniem


×
×