Na dobre i na złe (odc. 760): Ślub Szczepana i Liny [ZDJĘCIA]

W 760 odcinku Na dobre i na złe Szczepan (Kamil Kula) poślubi imigrantkę z Syrii Linę (Izabela Perez). Już w trakcie ślubu rozpoczną się ich kłopoty, bo to przecież typowe, papierowe małżeństwo.
W 760 odcinku Na dobre i na złe Szczepan (Kamil Kula) poślubi imigrantkę z Syrii Linę (Izabela Perez)

Lina uciekła z Syrii, ale jest chora. Nie może być leczona w Polsce, bo nie ma obywatelstwa. Stąd w Na dobre i na złe decyzja Szczepana, by pomóc dziewczynie zaślubiając ją, by otrzymała obywatelstwo. Ale szybko okaże się, że chłopak może mieć z tego same kłopoty. Już w USC Szymon usłyszy groźby:

– Pan na pewno wie, co robi? W papierach może wszystko się zgadza, ale urząd emigracyjny tak łatwo nie odpuści…
– To jakaś… groźba?
– Wręcz przeciwnie. Życzę wam jak najlepiej. Ale proszę mieć się na baczności… Jak ci od emigracji coś zwietrzą, może pan stanąć przed sądem. A ją od razu deportują…

Zobacz: Na dobre i na złe (odc. 759) Matylda poważnie chora. Falkowicz uratuje ją przed śmiercią głodową?

Tuż po uroczystości w 760 odcinku Na dobre i na złe (emisja w środę 11 grudnia 2019 na antenie TVP2), zamiast w podróż poślubną, Szczepan zabierze „ukochaną” do kliniki – tym razem na badanie u laryngologa. Licząc na to, że Lina w Polsce nie tylko wygra z rakiem, ale dzięki kolejnym zabiegom odzyska także słuch. A po chwili młodzi znów wpadną w kłopoty.

Gdy Lina wyjdzie na ulicę, jej egzotyczny strój od razu przyciągnie uwagę kilku „cwaniaczków”. A Lipski, stając w obronie żony, wda się w końcu w bójkę, po której oboje trafią na nowo do szpitala, bo Lina zostanie przypadkiem uderzona w głowę.

– Jakieś fatum nas dziś prześladuje…

I dlatego w Leśnej Górze zjawią się przedstawiciele Urzędu do Spraw Cudzoziemców i zaczną drobiazgowe śledztwo.
Hania (Marta Żmuda Trzebiatowska), Paweł (Marcin Sianko), Michał (Mateusz Janicki) – urzędnicy przesłuchają niemal wszystkich przyjaciół nowożeńców.

Zobacz: Na dobre i na złe (odc. 758): Szczepan podpadnie Agacie. Tylko tak będzie mógł uratować jedną z pacjentek

– Wie pan, kiedy się poznali?
– Chyba kiedy… przyjechała na leczenie.
– Ślub w trakcie leczenia?
– No… zakochali się, pobrali… Co w tym dziwnego?

Gdy Lina i Szczepan wrócą do domu, śledztwo wcale się nie zakończy. „Zakochani” będą musieli uważać na każde słowo i każdy gest, bo urzędnicy zrobią wszystko, by przyłapać ich na kłamstwie.

– Niezapowiedziana wizyta? Na szczęście mamy ciastka i kawę!
– Musimy sprawdzić, jak się tu państwu mieszka…

Sprawdź: Na to czekali wszyscy fani „Na dobre i na złe”. Emilia Komarnicka po długiej przerwie wraca do Leśnej Góry!

Pechowo w tym samym czasie do Leśnej Góry wróci doktor Agata Woźnicka (Emilia Komarnicka – Klynstra)! Dyrektor Konica (Robert Koszucki) zaproponuje koleżance, by objęła stanowisko ordynatora interny. Jakaż będzie zdziwiona, gdy okaże się, że jej dawny ukochany właśnie ożenił się z inną dziewczyną.


×
×