Na dobre i na złe (odc. 763): Sąsiedzi doniosą na Szczepana, że ożenił się dla pieniędzy?

Szczepan (Kamil Kula) z Na dobre i na złe  będzie miał kolejne kłopoty. Ktoś doniesie na niego, że żyje w jednym mieszkaniu z dwiema kobietami. Harem zgorszy kogoś z jego bliskich. Kogo?
Na dobre i na złe odcinek 761, Wpadki i wielkie rozczarowanie, czyli pierwszy dzień Agaty (Emilia Komarnicka) po powrocie do Leśnej Góry

CO SIĘ WYDARZY W 763 ODCINKU „NA DOBRE I NA ZŁE”? EMISJA W ŚRODĘ 15.01.2020 NA ANTENIE TVP2

W mieszkaniu Szczepana z Na dobre i na złe  żyją dwie kobiety – żona Lina (Izabela Perez), która uciekła z ogarniętej wojna Syrii. Szczepan poślubił ja, by dostała polskie obywatelstwo i spokojnie mogła przejść chemioterapie.

Tą drugą jest Agata Woźnicka (Emilia Komarnicka-Klynstra). Lekarka wróciła niedawno do Leśnej Góry z  dwuletnie go tajemniczego wyjazdu. Postanowiła zatrzymać się u swojego  chłopaka.

 

To białe małżeństwo?

Ale nie wszystkim się to podoba, a zwłaszcza Linie, która uważa, że za coś takiego mogą być ukarani. Urzędnicy uważają, że to białe, nielegalne małżeństwo  zawarte jedynie dla zysku. Imigrantka boi się, że   ktoś ostatecznie doniesie o tym, że  wzięła ślub ze Szczepanem tylko po to, by się leczyć. Ale to nie jest cała prawda. Dziewczyna coraz bardziej zakochuje się w swoim wybawcy

Przeczytaj: Na dobre i na złe (odc.764): Molenda znów będzie lekarzem w Leśnej Górze

Jednak w 763. odcinku Na dobre i na złe Lipski odbierze telefon z urzędu – z informacją, że czeka  jego i Linę kolejna kontrola. I uzna, że stoi za tym właśnie  doktor Woźnicka Dlaczego? Agata bez przerwy krytykuje modą Syryjkę. Dokucza jej, że nie zna zwyczajów Szczepana. Między nią a Syryjką będzie dochodziło do wielu spięć. W końcu Szczepan zapyta  Agatę:

– Rozmawiałaś z kimś z urzędu do spraw cudzoziemców?
– Nie…
– To skąd wiedzą, że mieszkam ze swoją byłą dziewczyną? Myślą, że Lina płaci mi za to, żebym udawał jej męża!
Woźnicka od razu zaprotestuje:
– Nie mam z tym nic wspólnego!
A Szczepan w końcu wybuchnie…
– Jak chciałaś się nas stąd pozbyć, mogłaś powiedzieć! Mogę oddać ci ten cholerny dom! Ona dopiero co skończyła chemię, ma osłabioną odporność… Wiesz, co może się stać, jak zabiorą ją do ośrodka?!
– Jak możesz myśleć, że to zrobiłam?!

Kto zatem napisał donos? Czy byli to sąsiedzi Szczepana? Niewykluczone, że mogły zgorszyć ich dwie kobiety mieszkające z młodym przystojniakiem.

Czytaj: Na dobre i na złe(odc.764): Córka Falkowicza zakocha się w mechaniku

A może zrobiła to sama Lina, żeby   Szczepan jeszcze bardziej ja pokochał?


×
×